Upravit stránku
28. 02. 2022

ČP: Beksa vs. USK Praha


První březnový den rozhodne o tom, zda Beksa projde mezi nejlepší čtyři týmy Českého poháru. V úterním čtvrtfinále, hraném ve Sportovní hale Dašická, bude jejím soupeřem USK Praha.

ČTVRTFINÁLE ČESKÉHO POHÁRU:

BK Pardubice vs. USK Praha
úterý 1. 3. v 17:30 | Sportovní hala Dašická

Na mezinárodní scéně už se to Bekse povedlo: ve čtvrtfinálovém dvojboji se slovinskou Ilirijí Lublaň si proklestila cestu mezi nejlepší kvarteto Alpe Adria Cupu, byť se jednalo - zvlášť po povedeném domácím zápase číslo 1 - o nečekaně trnitou cestu. Na úvodní naprosto jednoznačný lednový triumf o 29 bodů jsme totiž v únorové odvetě v Lublani nedokázali navázat a, citelně oslabeni o dvojici Tomáš Vyoral-Dantez Walton, jsme horko těžko uhájili postupovou 21bodovou porážku. V úterý budeme usilovat o další postupovou výhru. Tentokrát bude ve hře účast ve FINAL 4 Českého poháru. "Tento zápas je všechno nebo nic. Vítěz bere postup do FINAL 4, což je rozhodně náš cíl," burcuje pardubický křídelník Josef Potoček.

Do Českého poháru jsme vstoupili nedlouho před vánočními svátky, kdy jsme si očekávaným vítězstvím na palubovce prvoligových Snakes Ostrava v poměru 105:82 zajistili postup do čtvrtfinále. V něm už čeká o poznání kvalitnější sok, jímž aktuálně osmý tým Kooperativa NBL nepochybně je. A nic na tom nemění ani skutečnost, že před dvěma týdny jsme Pražany v Kooperativa NBL přehráli poměrně suverénně 76:57 (nejvíce bodů: Šafarčík 17, Vrankovič 10, Pekárek 9, Burda 8, Henry 8… - Mangas 15, West 9, Vyroubal 7…). "Čeká nás silný soupeř. Musíme začít od první minuty s velkou intenzitou jak v útoku, tak v obraně, hlavně soupeři ukázat, že nás na domácí palubovce nemůže ničím zaskočit," řekl dále Pepíno.

Bodovými lídry hostů v letošním ročníku Kooperativa NBL jsou zahraniční posily. Americký křídelník Kyle Mangas střádá průměrně 19,5 bodu (trojky 32,6% - 58/176), jeho krajan, rozehrávač Nathaniel West, zapisuje 17,6 bodu + 3,5 asistence (trojky 37% - 90/243). Třetím dvouciferným střelcem USK je rozehrávač Marek Vyroubal s průměrem 10,7 bodu, těsně pod desetibodovou hranicí je pivot Jan Štěrba (9,7 bodu + 7,8 doskoku). "Věřím, že když nebudeme dělat zbytečné chyby v útoku a na obranné polovině hřiště budeme plnit to, co si řekneme, můžeme myslet na výhru," dodal Josef Potoček.

Koncentrace bude na místě, zdůrazňuje asistent trenéra Adam Konvalinka

USK je sice posledním týmem skupiny A1, v nedávném vzájemném duelu jsme ho poměrně jednoznačně přehráli, nicméně není pochyb o tom, že je třeba hned do prvního zápasu po reprezentační přestávce vstoupit s maximální koncentrací a odhodláním, souhlasíte?
"Myslím si, že v tomhle nás “vycvičil” podzim, kdy jsme hráli hodně zápasů, byť třeba v okleštěné sestavě, ale nedařilo se nám, hráli jsme v křeči. Tam jsme zjistili - napadá mě konkrétně třeba prohra v Jindřichově Hradci -, že je to hlavně o hlavě, o našem přístupu. Je zkrátka potřeba zapnout naplno se všemi soupeři. USK Praha patří v Kooperativa NBL do skupiny A1, takže svoji kvalitu určitě má. V žádném případě nás nečeká zápas, který by měl skončil větším bodovým rozdílem, takže koncentrace bude na místě."

V ligové soutěži jsme první domácí zápas s USK prohráli, naopak odvetu v hlavním městě se nám podařilo vyhrát, stejně jako domácí duel v nadstavbě. Jaké faktory jsou klíčové pro úspěšný výsledek konkrétně v zápase s USK?
"Konkrétně s USK jde o to, zastavit jejich rychlý protiútok. Spoléhají na něj od začátku sezony. Hrají strašně jednoduše a strašně rychle, neřeší, jestli koš dostali nebo dali, prostě vezmou balón a všichni hráči běží. Pro nás to znamená je trošku zpomalit a přinutit je hrát naši hru. My se budeme chtít opírat o hru v podkošovém prostoru, kde bychom měli mít jednoznačnou převahu."

Nedávno jsme úspěšně zvládli čtvrtfinále Alpe Adria Cupu, kde jsme - byť s komplikacemi ve venkovním utkání - otevřeli bránu FINAL 4. Dnes také hrajeme o postup do FINAL-4, ovšem nejedná se o sérii, nýbrž o jediné utkání. Cítíte z týmu odhodlání poprat se o úspěch i v třetí soutěži, do které v letošní sezoně zasahujeme?
"Jedeme na třech frontách a já z našeho týmu cítím, že chceme být úspěšní ve všech třech soutěžích, které hrajeme. Doufám, že bude znát i výhoda domácího prostředí, že nás zase přijde podpořit hodně diváků, kteří opět vytvoří dobrou atmosféru, pomohou nám postoupit do FINAL-4 a pak si společně budeme užívat vrcholy sezony."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti