Upravit stránku
08. 01. 2021

Cílem zůstává play-off


S generálním manažerem Martinem Markem o dosavadním vývoji letošní sezony, o budoucích cílech i o rozvoji vlastních talentovaných hráčů.

O dosavadním vývoji letošní sezony:

"Paradoxně by se dalo říci, že zatím jsme si výsledkově vybrali to nejlepší hned na začátku: 9. září jsme na domácí palubovce vyhráli Alpe Adria Cup a hned o několik dní později jsme vstoupili do nového ročníku Kooperativa NBL dominantním a asi letos i nejlepším týmovým výkonem na palubovce USK Praha. V následujících zápasech s Ústím n. L. a ve Svitavách jsme bohužel nezvládli koncovky a naplno se začaly projevovat naše herní bolesti. V útoku jsme až příliš často spoléhali na individuální výkony našich top hráčů, aniž bychom dokázali body pravidelně rozprostřít v širší rotaci, a týmová obrana taky začala drhnout. K těsným výhrám v Prostějově, v Brně a doma s USK Praha nás v klíčových pasážích dokázal výrazně posunout svým individuálním výkonem Tomáš Vyoral, což je něco, na čem samozřejmě nemůžeme dlouhodobě stavět.

Věděli jsme, že nás čeká složitá sezona, ve které jsme byli připraveni trpělivě akceptovat případné herní výkyvy, ale základem pro vedení klubu bylo pozorovat intenzitu a progres, jak u jednotlivců, tak u týmu. O tom, že právě s tímto máme zásadní problém, jsme věděli po prohře v Hradci Králové, kde náš tým nezareagoval na předcházející špatný výkon v Opavě. Když to řeknu natvrdo, tak jsme ztratili identitu. A ve chvíli, kdy ani tréninky v reprezentační pauze nepřinesly kýžené herní zlepšení a po ní jsme měli zápornou bilanci 2/5, bylo jasné, že musí přijít jasný impuls."

O lednovém impulsu:

“Hnacím motorem změny na trenérském postu byla urgence nevzdat letošní sezonu. Na druhou stranu, takto zásadní rozhodnutí nikdy neděláme bez předchozí interní otevřené komunikace se všemi stranami. Zcela otevřeně říkám, že ve hře bylo několik variant, přičemž po pečlivém zvažování jsme se rozhodli pozici hlavního trenéra dočasně nabídnout Adamovi Konvalinkovi, přestože si uvědomujeme, že i on byl podepsán pod dosavadními výkony týmu. S Adamem jsme zatím domluveni do konce základní části, poté si vše vyhodnotíme. Zároveň bych chtěl zdůraznit, že impuls nebyl jen o trenérské výměně. Utahujeme šrouby na všech frontách a buď z toho vyždímáme víc, anebo dostanemem odpovědi na spoustu otázek do další sezony."

Martin Marek, generální manažer

O cílech pro zbývající část sezony:

"Uvědomujeme si, že z toho, kde bohužel jsme, se budeme "vyhrabávat" až do konce základní části, zápas od zápasu. Nicméně účast v play-off zůstává naším jednoznačným cílem, který chceme naplnit. Tým na to rozhodně má, ale je potřeba to ukázat na palubovce. Současně máme před sebou ještě další vrchol sezony, jímž bude Final-8 Českého poháru, kam jsme na základě našeho umístěni v loňském ročníku Kooperativa NBL nasazeni přímo."

O rozvoji vlastního talentu:

"Pozitivem letošní sezony je zatím role Michala Svobody, který si řekl o větší minutáž, pracuje na obou polovinách hřiště. V tréninkovém procesu na sebe stále častěji upozorňuje Tomáš Dvořák, který využil absence druhého rozehrávače Michala Svojanovského. Naopak po minulém ročníku jsme očekávali, že mezi tahouny našeho týmu se stabilně zařadí David Škranc, který ale bohužel zatím zůstává hodně za očekávním. Obecně se dá říci, že rozvoj mladých hráčů značně přibrzdil výpadek zápasů v 1. lize mužů, celkově však potřebujeme zvýšit intenzitu tréninků - i v tomto ohledu by měla být impulsem změna trenérů."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti