Upravit stránku
20. 08. 2020

Chyběla nám agresivita


Velké zklamání bylo cítit ze slov Kamila Švrdlíka při jeho hodnocení středečního neúspěšného přípravného utkání v Kolíně. Beksa podlehla na palubovce Geosanu 64:69.

Kamile, co stálo za krajně nepovedenou druhou čtvrtinou, kterou domácí ovládli zcela jednoznačně 22:8?
"Myslím si, že jsme měli více problémů. V obraně jsme nebyli dostatečně agresivní, víceméně jsme nechali Kolín hrát své akce tak, jak potřeboval. Řekl bych, že jsme na domácí hráče dost netlačili, oni mohli v pohodě rozehrávat svoje akce a proměňovat střely, na které jsou zvyklí. V útoku byly jedním z hlavních problémů naše ztráty v přechodové fázi, také jsme nebyli moc aktivní ve hře do koše, spíš jsme ho obstřelovali."

Co jsme chtěli změnit do druhého poločasu, a nakolik se nám to podařilo?
"Rozhodně jsme chtěli změnit agresivitu v obraně a stejně tak i hrát agresivněji do koše, ne zápas jenom odstřílet zpoza oblouku, protože když nám nepadají trojky, nemůžeme říct, že nám to nepadá, ale musíme něco změnit. Myslím si, že se nám to jakž takž dařilo. Samozejmě tam byly chyby, ale určitě to bylo lepší než v prvním půlce."

V čem nás Kolín nejvíce přehrával?
"Oni měli pár jednoduchých akcí, a tím, jak jsme v první půli nebyli dostatečně agresivní, tak jsme je pouštěli do jejich obvyklých pozic, nebyli jsme schopní jim v tom zabránit. Všechno bylo o nás, o naší málo agresivní obraně. Postupem času se to sice zlepšovalo, ale na vítězství to nestačilo."

Nastřádali jsme pouze 64 bodů. Co scházelo našemu útoku, abychom byli produktivnější?
"Jak už jsem zmínil, v první půlce byl problém v tom, že jsme všechno chtěli odstřílet z dálky, nedostávali jsme se do našich nacvičených akcí. Myslím si, že to kolikrát vypadalo hodně chaoticky. I když na trénincích nacvičujeme naše akce, nebyli jsme schopni se do nich dostat a vytvořit si jednodušší střely. Nepomohli jsme si ani rychlým protiútokem, protože se nám nedařilo ubránit a po doskoku hrát rychle dopředu."

Jaké je tedy tvé celkové hodnocení tohoto utkání, jaká pozitiva a negativa bys zmínil?
"Pozitivum bych viděl v postupném zlepšení našeho výkonu z pohledu agresivity, ať už v útoku, nebo v obraně. Díky tomu se nám mohlo podařit utkání i otočit, ale na konci to z naší strany bylo trochu zbrklé. Negativa vidím ve velkém množství nevynucených ztrát, v tom, že na útočné polovině hřiště se nám nedařilo zahrát nacvičené akce, vůbec se do nich postavit. Scházely nám najezdy, napichování obrany a následný výhoz, nebo se snažit dostat míč pod koš. Pro soupeřovu obranu byla naše hra strašně jednoduchá."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti