Upravit stránku
14. 09. 2019

"Chtěli jsme zabrat"


Opět patřil mezi ofenzivní tahouny Beksy, ke složení Slasku Wroclav přispěl 16 body. "Dokázali jsme si, že basket hrát umíme," těšilo pivota Prokopa Slaninu po druhé výhře v přípravě.

Do dvojzápasu na palubovce polské Wroclavi jsme vstoupili úspěšně.

V pátečním duelu jsme se dokázali vyhrabat z patnáctibodové propasti až k vítězství 87:81!

"Myslím si, že nám hodně pomohl videorozbor po minulém zápase s Interem Bratislava," vrátil se Prokop Slanina o týden zpět, kdy Beksa padla v Heřmanově Městci s úřadujícími slovenskými mistry o 40 bodů. "Ukázali jsme si, co musíme zlepšit, v čem máme mezery, a v týdnu jsme na tom pracovali. Všichni jsme po té potupné porážce chtěli zabrat. Všem nám hodně vadilo, jak jsme hráli, jakým způsobem jsme prohráli. Jsme rádi, že se nám to v Polsku povedlo," radoval se po šestibodové výhře nad Slaskem.

Do zápasu jsme přitom nevstoupili dobře. V první čtvrtině jsme kupili ztrátu za ztrátou, obrana nepůsobila nejpevnějším dojmem a manko rychle narostlo až na 15 bodů. "Začátek jsme měli pomalejší, ale postupem času se naše obrana zlepšovala a ve druhém poločase už jsme hráli tak, jak bychom chtěli hrát," vyzvedl Prokop týmový výkon ve třetí a čtvrté čtvrtině: pasáž od 21. do 40. minuty jsme ovládli poměrem 51:35!

Beksa v přípravě už dvakrát inkasovala více než 100 bodů.

Kapitán Radek Nečas hovořil po debaklu s Interem o tom, že jsme v obraně pevnější v momentech, kdy se nám daří v útoku.

"Něco na tom asi bude," pousmál se Prokop. "Na druhou stranu je jasné, že aby se nám povedla nějaká bodová šňůra, musí k tomu pomoct i dobrá obrana, a to se nám ve Wroclavi podařilo. V postupném útoku jsme domácí hráče nepouštěli do jednoduchých střeleckých pozic, měli jsme i nějaké zisky míče a rychlými protiútoky jsme šli přes ně. Ano, je samozřjemě důležité, aby nám to padalo, ale myslím, že jsme zabrali i v obraně a to bylo hlavní."

Pozitivní zpráva zní: po týdenním tréninkovém procesu se nám podařilo přenést důležité prvky i do zápasu. "Je to tak. V tomto týdnu jsme pracovali na věcech, které nám nešly v předchozích zápasech. Je pozitivní vědět, že se nám to daří přenést i do hry," souhlasně přikývl čtyřiadvacetiletý pivot. Na Slaninovi, stejně jako na všech jeho spoluhráčich, bylo jasně vidět, jak moc toužili ve Wroclavi uspět a podruhé v přípravném období zvítězit. "Chtěli jsme si dokázat, že basket hrát umíme, že můžeme hrát pěkný basket, a to se povedlo," doplnil Prokop Slanina.

Druhý zápas na palubovce Slasku Wroclav odehrajeme dnes od 18 hodin.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti