Upravit stránku
24. 01. 2017

Chceme vítěznou rozlučku


Pardubické basketbalisty čeká poslední utkání v letošním ročníku FIBA Europe Cupu. Přijďte si užít skvělou atmosféru zápasu evropského poháru.

FIBA EUROPE CUP, 2. FÁZE, SKUPINA O:

BK JIP Pardubice (1/4) vs. U-BT Kluž (2/3)
středa 25. 1. v 18 hodin, Tipsport aréna

Ani jeden ze soupeřů už nemůže promluvit do postupové hry. To však neznamená, že v Tipsport aréně nenabídnou fanouškům kvalitní evropský basketbal. “Jde o prestiž. Před domácími diváky se chceme rozloučit s FIBA Europe Cupem vítězně,” předesílá jeden z pardubických trenérů Tomáš Bartošek.

Beksa zatím ve druhé fázi FIBA Europe Cupu uspěla pouze jednou, když v aréně skolila Pau-Orthez 92:77.

V minulém týdnu nebyla daleko od dalšího cenného triumfu, maďarské Albě Fehérvár však podlehla v prodloužení 89:97.

Partner utkání:

Kluž dosud nastřádala o jedno vítězství více: kromě domácí výhry nad Pardubicemi porazila ještě Pau-Orthez 79:69. V minulém kole však na stejného soupeře nestačila a ve Francii podlehla dvacetibodovým rozdílem 83:103 (nejvíce bodů: Moldoveanu 24, Dykes 13, Pustozvonov 13, Adamovič 12, Barro 10, Rašič 8...).

Víkendové ligové duely vyšly oběma sokům odlišně. Zatímco JIP zapsal čtvrtou porážku, když neuspěl na palubovce USK Praha, Kluž - coby lídr rumunské ligy - bez problémů zvítězil v hale posledního Olimpicu Baia Mare 91:62 (nejvíce bodů: Moldoveanu 16, Dykes 14, Pustozvonov 10, Adamovič 9...)

Pozitivní zprávou pro Beksu je návrat uzdraveného rozehrávače Viktora Půlpána, jehož kotník je již v pořádku a Viktor se v pondělí znovu zapojil do tréninkového procesu. Mimo hru tak i nadále zůstává pouze Josef Příhonský.

Informace pro fanoušky
  • Prvních 50 fanoušků, kteří si v den utkání zakoupí u pokladny v Tipsport areně vstupenku za 110 Kč, získá rodinnou vstupenku do Aquacentra Pardubice.

  • Stejně jako před všemi předchozími domácími zápasy, i v letošní pohárové derniéře proběhne na facebookovém profilu BK Pardubice tradiční soutěž o hodinky Lotus.

  • Přímo v Tipsport aréně, o přestávce mezi 1. a 2. poločasem, se v divácké soutěži bude hrát o zapůjčení automobilu Ford Edge na celý víkend od partnera klubu pro evropský pohár, společnosti FORD AUTO IN s.r.o.

  • Ve Fan shopu můžete zakoupit nástěnný kalendář BK Pardubice 2017, knihu Basketbal Pardubice vydanou k 60. výročí klubu, kořenící směsi sestavené přímo hráči Beksy (nově dle Ondřeje Kohouta) a další suvenýry.

Rozhovor s trenérem Tomášem Bartoškem

Byť už nemůžeme postoupit, motivace našemu týmu rozhodně scházet nebude, souhasíte?
“Přesně tak. Hráči jsou absolutními profesionály, půjdou do tohoto zápasu úplně stejně, jako do všech předchozích. V případě vítězství bychom měli v evropském poháru konečnou bilanci 6 výher a 6 porážek, což by bylo skvělé. Chceme se rozloučit úspěšně!”

Hvězdou rumunského týmu je Aleksandar Rašič. V čem jsou jeho přednosti?
“Každopádně je to jejich ústřední hráč, lídr týmu, mozek, který tvoří hru. Je velmi inteligentní, téměř dokonale čte situace na hřišty: kdy má vystřelit, kdy spíš najet, kdy uvolnit spoluhráče dobrou asistencí. Vhodně ho doplňuje především černohorský rozehrávač Filip Adamovič.”

Ještě zpátky k Rašičovi. V prvním utkání nám vysázel 22 bodů, když trefil 6 z osmi trojek. Měli bychom být v jeho obraně úspěšnější, s ohledem na osobní zkušenost?
"Souhlasím. Naši hráči už by měli trošku znát jeho pohyb. Ono je něco jiného vidět ho na videu a něco jiného je proti němu hrát. Věřím, že budeme chytřejší a podaří se nám ho lépe eliminovat. Také věřím, že v náš prospěch bude hrát domácí prostředí - přece jen Kluž nebude mít v Tipsport aréně tak nastříleno, jako ve své hale, takže by jejich střelecké procento nemuselo být tak vysoké."

Jakou hrou se prezentuje Kluž a jakou hrou se v derniéře bude chtít prezentovat Beksa?
“Potřebujeme eliminovat hlavně soupeřovy hráče z perimetru. O Rašičovi a Adamovičovi jsme již mluvili, dále bych zmínil ukrajinského křídelníka Pustozvonova, výborného střelce zpoza tříbodového oblouku i dobrého najížděče, a pod košem pivota Barra, který je velmi atletický a má cit pro doskok. My bychom rádi pokračovali v tom, co nás zdobilo ve většině utkání, tedy v agresivní obraně a rychlém přechodu na útočnou polovinu hřiště. Věřím, že předvedeme sebevědomý výkon, že budeme čerpat energii i od skvělých pardubických fanoušků, které bychom tímto rádi pozvali na rozlučku s evropským pohárem."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti