Upravit stránku
06. 01. 2022

Chceme víc


S grácií si Beksa došla pro kýžený postup ze základní skupiny Alpe Adria Cupu. V rakouském Welsu většinu zápasu dominovala a odvezla si jednoznačné vítězství o 29 bodů.

O prvním postupujícím ze skupiny A už bylo rozhodnuto, jsou jím levičtí Patrioti s bilancí 5 výher a jediné porážky.

Ve hře o druhou postupovou pozici byla kromě Beksy (po čtyřech zápasech bilance 3/1) ještě chorvatská Šibenka (2/3), která bezpodmínečně potřebovala pardubické zaváhání v Rakousku, aby v závěrečném vzájemném duelu ještě mohla usilovat o postup. Drama až do posledního kola jsme však velmi rázně odmítli a bez ohledu na výsledek duelu v Šibeniku (bude se hrát 18. ledna) jsme si výhrou 79:50 zajistili 2. místo (review s hodnocením kouče Dina Repeši čtěte zde: Výhra a postup).

Jako dieselový motor

Beksa měla ve Welsu pomalejší rozjezd, domácí v úvodu umně atakovali náš vnitřní prostor a rychle vedli 8:3 (poté ještě 10:6). "Na začátku jsme nebyli úplně koncentrovaní, hlavně na obranném doskoku," předeslal rozehrávač Michal Svoboda. Za pravdu mu dávala i čísla, vždyť domácí v první půli doskočili pod naším košem 8 míčů! "Když to tak řeknu, první poločas jsme se spíš rozkoukávali," řekl lakonicky. "Snad poprvé v sezoně jsme přijeli na zápas s výškovou převahou a chtěli jsme toho využít, ale moc se nám to nedařilo."

Flyers se drželi v kontaktu do 10. minuty (15:17).

Přelom úvodních dvou čtvrtin jsme ovládli 7 body v řadě a od té chvíle už jsme byli neustále vpředu.

Definitivně jsme Welsu ukázali záda na přelomu obou poločasů, pasáž mezi 19. a 25. minutou skončila 4:20 (stav 30:50).

"Měli jsme dobrý vstup do třetí čtvrtiny, kdy jsme z plus 9 bodů rychle utekli na 20 a tím se zápas zlomil," označil Michal Svoboda klíčový úsek zápasu. "V těchto momentech jsme odrazili největší odpor domácícm a myslím si, že pak už jsme utkání kontrolovali. Postupně se nám dařilo více využívat naší výškové převahy."

Postup? Chceme zopakovat triumf

K zisku kýženého vítězství velmi výrazně přispěl i Antonio Vrankovic.

Chorvatský pivot odehrál v pardubickém dresu první zápas a hodně vidět byl hned od svého prvního vstupu na palubovku.

Už v první půli stihl za 11 minut nastřádat 13 bodů (+4 doskoky) a zejména jeho zásluhou jsme si hýčkali devítibodové vedení. "Určitě nám hodně pomohl na obou polovinách hřiště," pochválil Michal Svoboda nového spoluhráče. "Mít pod košem borce 213 cm je vždycky dobré," pousmál se. "Už po prvním poločase měl 13 bodů a to byl jeden z hlavních důvodů, proč jsme o přestávce neztráceli, protože jak jsem říkal, první půle od nás nebyla úplně dobrá. Antonio nás podržel, soupeř na něj neměl protizbraň a my jsme toho dokázali využít."

Zápas byl podle očekávání velmi fyzicky náročný. "Bylo to tvrdé, určitě fyzičtější než většina zápasů v naší lize," přikývl dvaadvacetiletý rozehrávač. "Pro nás je jedině dobře, že můžeme odehrát takovéto zápasy, protože v nadstavbové části NBL a hlavně pak v play-off to nebude o nic lehčí, musíme se na to připravit. Pozitivní je, že v Rakousku jsme se s tím po fyzické stránce poprali docela dobře, hlavně ve druhém poločase."

Postup ze základní skupiny do čtvrtfinále, v němž se Beksa utká se slovinským týmem Nutrispoint Ilirija, vítězem skupiny D, označil Michal Svoboda za základní, nikoliv konečný cíl. "Postup je super. Jako obhájci prvenství z předchozího ročníku jsme samozřejmě všichni chtěli postoupit ze skupiny, ale odlehčeně bych řekl, že je to splněná povinnost. Všichni toužíme předchozí úspěch zopakovat a vyhrát Alpe Adria Cup podruhé," dodal odhodlaně muž, jenž se na výhře ve Welsu podílel 8 body, 9 doskoky, 4 asistencemi a 3 získanými míči a v hodnocení +/- dosáhl na excelentní číslo 36!

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti