Upravit stránku
09. 11. 2018

Chceme se nastartovat


Zapomenout na předchozí domácí porážky v lize i v poháru a naskočit zpět na vítěznou vlnu. S tímto cílem půjdou pardubičtí basketbalisté do sobotního utkání s Ostravou.

9. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice (5/2) vs. NH Ostrava (4/4)
sobota 10. 11. v  17 hodin, SH Dašická

"Potřebujeme přerušit sérii porážek a něčím se nastartovat," burcuje pivot Kamil Švrdlík.

Beksa má za sebou sérii tří domácích neúspěchů v řadě: v Kooperativa NBL podlehla Děčínu a USK Praha, v tomto týdnu nestačila ve FIBA Europe Cupu - byť při zlepšeném výkonu - na nizozemský Den Bosch. Zvyšuje to naši motivaci před sobotním duelem s Ostravou? "Jednoznačně! My už ale teďka nemůžeme přemýšlet nad tím, s kým hrajeme, doma to už prostě musíme zvládnout," velí pardubický pivot. "Před středečním zápasem s New Heroes jsem říkal, že by nám stačila jakákoliv, i ošklivá výhra, což se bohužel nepovedlo. Tentokrát rozhodně budeme chtít uspět a dostat se zpátky tam, kde bychom chtěli být."

Nebude to však jednoduché, neboť Ostrava se momentálně nese na vlně úspěchu. Na startu NBL sice vyhrála jediný z pěti zápasů, nicméně po třech vítězstvích v řadě - nad Ústím n. L., v Praze a nad Hradcem Králové - srovnala svoji bilanci na 4/4 a v tabulce ji patří dělené 6. místo. V předchozím utkání s Královskými sokoly předvedl náš dnešní soupeř kvalitní týmový výkon, o čemž svědčí hned sextet dvouciferných střelců (Boggs 23, Bohačík 17, Smith 17, Stanojevič 11, Zaharijevič 11, Alleyn 10). "Ostrava má vyvážený tým, s pěti hráči, kteří dosahují dvouciferného čísla v bodovém průměru na utkání," podotkl trenér Levell Sanders.

"Charakterizuje ji dobrá práce při doskakování, také musíme být připraveni na jejich tlak na míč v přechodové fázi. Klíčovým faktorem však bude - jako vždy - hrát náš styl, náš způsob hry, a toho se držet po celou dobu utkání. Musíme hrát agresivně na obou stranách hřiště a dobře doskakovat, abychom mohli hrát rychlou přechodovou fázi. Také je potřeba limitovat ztráty míče, abychom Ostravě neumožnili skórovat snadné body," doplnil pardubický kouč.

Nová huť má ve svém středu hned pětici zahraničních hráčů. Všichni dohromady se dohromady skládají na 62 bodů, ovšem nejužitečnějším mužem ostravské družiny je momentálně Čech. Ex-pardubický podkošový hráč Petr Bohačík prožívá parádní start do sezony. Double-doubly sbírá jako na běžícím pásu, aktuálně je nejlepším doskakovačem celé ligy (11,4, z toho 3 v útoku!) a k tomu přispívá i střelecky (11,1 bodu na zápas). Týmovým top-skórerem je rozehrávač Milan Stanojevič, jenž už dvakrát nastřílel 26 bodů, dvakrát měl dvouciferný počet asistencí (10 a 11) a jeho průměry činí 16 bodů + 5,6 asistence. Dalšími dvoucifernými střelci jsou křídelníci Justus Alleyn (13,9) a Brandon Boggs (12,9) a pivot Luka Zaharijevič (10 bodů + 7,3 doskoku).

Beksa nastřílela ve třech z posledních čtyř domácích zápasů méně než 70 bodů: Děčínu jich dala 67, USK Praha dokonce jen 63 a New Heroes 64. Z tohoto výčtu je jasně patrné, kde náš tým momentálně "tlačí bota": na útočné polovině hřiště. “Častokrát zpomalíme hru a hrajeme do plné obrany. Potřebujeme si více pomoct snadnými body z protiútoků,” nabízí Kamil Švrdlík recept, který by jistě platil i na našeho sobotního soupeře.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti