Upravit stránku
03. 02. 2020

Chceme co nejdál


Čtvrtfinálovou odvetu Alpe Adria Cupu mezi Beksou a Levicemi (78:57) hodnotili trenéři Ken Scalabroni s Michalem Madzinem a hráči Tomáš Vyoral, Ondřej Kohout a Michal Svoboda.

 

Pozápasové komentáře

Ken Scalabroni (trenér domácích):
"Jsem opravdu šťastný za náš tým a za naše fanoušky. Máme náročný program, hodně zraněných hráčů, takže hrajeme v užší rotaci, ale zvládli jsme to. Podali jsme solidní týmový výkon a myslím, že jsme do semifinále postoupili zaslouženě. Je to dobrý výsledek nejen pro náš klub, ale pro celý český basketbal. Přesně takovéhle zápasy, které jsou hodně o energii a nasazení, chceme hrát."

 

Tomáš Vyoral (hráč domácích):
"Zápas a celou sérii můžeme hodnotit kladně, protože jsme postoupili. Myslím si, že ačkoliv Levice u nás nedávaly střely z dálky, řekl bych, že to bylo způsobeno i naší velice dobrou obranou. Snad poprvé v téhle sezoně jsme udrželi soupeře pod 60 body, což je super. Já osobně jsem byl docela odpočatý, na zápas jsem se těšil. Po těch předchozích zápasech v k tomu i cestování jsem toho měl plné kecky, takže to, že jsem nenastoupil v Nymburku, mi prospělo."

 

Ondřej Kohout (hráč domácích):
"Důležité je to, co svítí na tabuli, tedy skóre: my jsme potřebovali vyhrát jakýmkoliv rozdílem a povedlo se nám to o více než 20 bodů, takže panuje spokojenost. Myslím si, že hlavní rozdíl mezi oběma zápasy byl náš výkon. Levice podaly v obou utkáních vyrovnaný výkon, my jsme hlavně ve druhém poločase dnešní odvety zlepšili obranu a doskakování, což podle mě vytvořilo konečný výsledek. Z postupu máme určitě radost, proto tento pohár hrajeme, abychom dosáhli co nejvýš."

 

Michal Svoboda (hráč domácích):
"Po trošku nezdařené první čtvrtině, kdy jsme nechali soupeře, aby získával hodně útočných doskoků, jsme dokázali náš výkon zvednout. Začali jsme víc makat, už jsme Levice nenechali tolik útočně doskakovat, což nám hodně pomohlo k tomu, abychom zápas dotáhli do úspěšného konce. Postup je super, máme z něj radost. Byl to jeden z našich předsezonních cílů, abychom se v poháru dostali co nejdál a já jsem rád, že se nám ho podařilo splnit. Připravíme se na další zápasy a já věřím v náš postup do finále."

 

Michal Madzin (trenér hostů):
"Zápas se mi hodnotí velmi těžko. Nedá se stále atakovat soupeřův koš jen z vnitřního prostoru, když máte tak slabou úspěšnost střelby z dálky. Na každý koš jsme se hrozně natrápili. Samozřejmě to bylo i obranou soupeře, Pardubice bránily opravdu velmi dobře, ale i když jsme si vytvořili dobré pozice, nedokázali jsme je proměnit. U nás v Levicích odvedl výbornou práci Vyoral, takže jsme si na něj dávali mnohem větší pozor, ale je velmi těžké takového hráče zastavit, navíc Pardubice není tým jen o jednom hráči. Domácí si týmovou, rychlou hrou vypracovali výborné pozice a díky tomu vyhráli."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti