Upravit stránku
05. 12. 2016

Cesta za obhajobou pokračuje


Zapomenout na sobotu a maximálně se zkoncentrovat na středu. Takový je úkol Beksy, kterou čeká druhý zápas s Kolínem v pěti dnech - tentokrát v poháru.

5. KOLO ČESKÉHO POHÁRU:

BC Geosan Kolín vs. BK JIP Pardubice
středa 7. 12. v 17:45

Pardubičtí basketbalisté se s Geosanem v letošní sezoně potkali dvakrát a v obou případech zkontrolovali dvouciferné vítězství: v Kolíně 96:83 a v sobotu v Pardubicích 87:71. Jenže to už je historie. "Musíme být absolutně ve střehu," nabádá trenér Tomáš Bartošek k maximální koncentraci.

Je nasnadě, že Kolínští budou mít velkou touhu uspět.

"Nepochybujeme o tom, že budou mít velkou motivaci," přikyvuje Bartošek. "Motivovat je bude domácí prostředí, naše loňské vítězství v semifinále Final-4 a také určitě budou chtít odčinit nepovedené sobotní utkání. Navíc ve své hale je Kolín nevyzpytatelný soupeř, naposledy uhrál velmi těsný výsledek s Nymburkem."

Pokud se lze v jedné věci vrátit k sobotnímu vzájemnému duelu v rámci Kooperativa NBL, pak je to povedený start. "Na začátku jsme hráli s ohromnou energií, agresivitou, zdobilo nás týmové pojetí, o čemž svědčilo mnoho asistencí. To bychom si měli přenést i do pohárového zápasu," přeje si jeden z dvojice pardubických trenérů.

Jak Pardubice, tak Kolín zřejmě budou mít k dispozici o jednoho muže více.

Do sestavy Beksy by se měl vrátit uzdravený kapitán Radek Nečas, kolínský dres již možná oblékne pivot Ladislav Horák. V takovém případě by výčet zásadních absencí zněl následovně: na domácí straně zraněné duo rozehrávačů Adam Číž-Štefan Ličartovský, na té hostující křídelník Dušan Pandula.

"Mluvili jsme o tom, že předpokládáme velkou motivaci Kolína, ale to samé lze říci i o našem týmu. Jedním z našich cílů pro letošní sezonu je dostat se do FINAL-4 Českého poháru a tam se poprat o vítězství," zdůrazňuje Tomáš Bartošek, že JIP, coby obhájce pohárové trofeje, udělá maximum pro postup do další fáze.

Předchozí zápasy v Českém poháru:

Sokol Písek vs. BC Geosan Kolín 76:101
(Skinner 21, Kerr 15, Maleševič 11, Hunt 10, Dixon 9, Vocetka 9...)

BK Klatovy vs. BK JIP Pardubice 53:76
(Švrdlík 20, Příhonský 11, Škranc 10, Kohout 10, Potoček 9...)

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti