Upravit stránku
19. 09. 2017

Cesta do Rumunska


Čtvrtečním zápasem na palubovce předního rumunského klubu CSU Sibiu vstoupí pardubičtí basketbalisté do nového ročníku FIBA Europe Cupu.

Zatímco v loňské sezoně měla Beksa jistotu účasti v základní skupině, letos tomu tak není.

"FIBA letos změnila formát svých soutěží. Do Basketball Champions League a FIBA Europe Cupu se přihlásilo celkem 86 klubů. Champions League má tři kvalifikační kola a z nich "spadne" do základní části FIBA Europe Cupu plných 22 klubů, takže kluby, přihlášené přímo do FIBA Europe Cupu, hrají ve dvou kvalifikačních kolech již pouze o 10 míst v základní fázi," vysvětluje letošní systém Martin Marek, generální manažer BK JIP Pardubice.

Jakou cestou půjdou Pardubičtí? V prvním kvalifikačním kole je čeká dvojzápas s CSU Sibiu. "Jedná se o semifinalistu loňského ročníku rumunské ligy. Z informací, které jsme získali, mimo jiné víme, že je to klub s nejbouřlivějším domácím prostředím v Rumunsku," řekl dále Marek.

Lepší tým z tohoto dvojzápasu, jehož druhý díl je na programu ve středu 27. září v pardubické Tipsport aréně, postoupí do druhého kvalifikačního kola. "Náš jednoznačný cíl je postup," vyhlásil generální manažer Beksy. "V případě úspěchu by nás v další fázi kvalifikace čekal belgický Spirou Charleroi," dodal Martin Marek jméno dalšího potenciálního soupeře.

Vstupenky na odvetu v Pardubicích můžete kupovat již nyní přes internet - odkaz do systému online prodeje zde.

Dlouhá cesta do Sibiu

Utkání v Rumunsku se odehraje ve čtvrtek 21. září od 19 hodin tamního času (v ČR je o jednu hodinu méně). Beksa však cestuje do Sibiu autobusem, a proto se vydá na cestu již dnes, tedy dva dny před zápasem.

Jaký je časový harmonogram následujících dvou dnů?

Dnes přesně v poledne začne 90minutový trénink v hale Dukla, poté je na programu společný oběd a po něm odjezd do Maďarska, kde celá výprava - po cca 600kilometrové cestě - přenocuje. Ve středu po snídani pak dojede zbývající část cesty do Sibiu. Celkem urazí přes 1000 km.

V dějišti utkání je ve středu na programu podvečerní trénink, ve čtvrtek tradiční předzápasový dopolední trénink a večer první kvalifikační utkání. Zpět do Pardubic se Beksa vydá ještě večer po zápase. 

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti