Upravit stránku
16. 01. 2018

Český pohár: Beksa vs. Kolín


Dva lednové zápasy s Kolínem rozhodnou o tom, zda si Beksa i v letošní sezoně zahraje finálový turnaj Českého poháru, který se uskuteční ve Svitavách.

ČTVRTFINÁLE ČESKÉHO POHÁRU, 1. ZÁPAS:

BK JIP Pardubice vs. BC Geosan Kolín
středa 17. 1. v 18 hodin, SH Dašická
 

Komentovaný přímý přenos klubové televize BeksaTV začne v 17:50:Vysílání sledujte zde.
Online statistiky jsou k dispozici na webu České basketbalové federace:Statistiky sledujte zde.

Pouze dva dny po nevydařeném ligovém utkání s Děčínem (67:72 - více čtěte zde: Marná stíhací jízda) nastoupí pardubičtí basketbalisté k dalšímu důležitému zápasu, jímž bude první čtvrfinále Českého poháru proti Kolínu. “Myslím si, že pro nás je jedině dobře, že máme v tomto týdnu sled více utkání v řadě,” předesílá pardubický trenér Tomáš Bartošek.

Beksa si v předchozích kolech Českého poháru poradila s prvoligovými Šlapanicemi (105:57) a s mmcité+ Brno (83:74 a 75:49). Geosan dosud na soupeře z NBL nenarazil, postoupil díky vítězstvím na palubovkách UP Olomouc (101:48) a Hradce Králové (98:85).

V Kooperativa NBL se Kolín naposledy utkal se svitavskými Tury, které ve své hale přehrál jedenáctibodovým rozdílem 76:65 (nejvíce bodů: Pajovič 15, Šafarčík 14, Skinner 12, Bakič 10, Číž 10…).

Doprovodný program

Time-outy vyplní vystoupení cheerleaders IM CHEER Pardubice. O přestávce mezi 1. a 2. poločasem se představí členové Fic clubu Alfa s vystoupením nazvaným M.J. V diváckých soutěžích budou ve hře kalendář BK Pardubice na rok 2018, medovník od kavárny Nano café a vstupenky na akci Hrajeme spolu za Pardubice IV.

Tomáš Bartošek: Musíme se dívat dopředu

Pondělní duel s Děčínem nám útočně nevyšel, zaznamenali jsme jen 67 bodů a i podruhé s tímto soupeřem prohráli. Je pro nás dobře, že další utkání následuje po jediném dni volna?
“Ano. Díky tomu nemáme moc času přemýšlet nad tím, co se stalo, proč se to stalo… Musíme se dívat dopředu, a dopředu pro nás znamená k prvnímu utkání čtvrtfinále Českého poháru.”

V ligovém utkání jsme Kolín jednoznačně přehráli, nicméně od té doby se Geosan hodně zvedl a v Kooperativa NBL už vylepšil svoji bilanci výher a porážek na aktivních 9/8. Co víme o jeho aktuální formě?
“Ví se o tom, že Kolín je velmi silný doma, na venkovních palubovkách se mu v NBL tolik nedařilo. Nicméně nyní prochází sérií domácích zápasů, které zvládá velice dobře - naposledy porazil Děčín a Svitavy - a díky této úspěšné sérii hráčům jistě vzrostlo sebevědomí. Rozhodně tedy očekáváme, že narazíme na jiného soupeře než na začátku prosince, řekl bych na odhodlanějšího.”

S jakými záměry, pokud jde o způsob hry, vstoupíme do utkání? Co budeme muset vylepšit oproti nedávnému utkání s Děčínem?
“Důležitá bude samozřejmě naše kvalitní obrana, také je potřeba si pohlídat soupeřův útočný doskok a po ziscích míče přecházet do rychlých protiútoků - musíme se snažit hrát maximálně jednoduše, protože čím víc snadných košů dáme, tím lépe se nám bude dýchat i v postupném útoku. Tam je potřeba hrát s větším sebevědomím, než v posledním utkání. Český pohár, tím, že se hraje na dvě utkání, je specifický, víme, že se bude počítat každý bod, a my bychom si rádi vytvořili co nejlepší pozici do odvety.”

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti