Upravit stránku
18. 11. 2021

Celý zápas jsme dotahovali


Nepovedlo se. Beksa bohužel na domácí palubovce nenavázala na předchozí cenný úspěch z Děčína a Ústí n. L. podlehla 76:80. Jak zápas hodnotili trenéři a hráči obou týmů?

Ohlasy po utkání Beksa vs. Ústí n. L.

Dino Repeša (trenér domácích):
"Začali jsme velmi dobře, vedli jsme 8:2, potom jsme udělali nějaké chyby v obraně. Nejhorší obranu jsme hráli na konci druhé čtvrtiny, kde hosté udělali šňůru 8 nebo 10 nula. Hráli jsme jen s jedním pivotem, Kamil Švrdlík měl navíc na konci 5 faulů. Je velmi těžké hrát s jedním pivotem, nebo i bez pivota, což jsme hráli 11 nebo 12 minut, protože Kamil měl hodně faulů. V takových chvílích musíš proměňovat střely, ale my jsme měli úspěšnost za 3 body jen 22%. Měli jsme moc otevřených střel, zvlášť v prvním poločase, ale nedávali jsme."

 

David Pekárek (hráč domácích):
"Do zápasu jsme nevstoupili úplně dobře, hosté nám v prvním poločase utekli a celý zápas jsme museli dotahovat. Z tohoto hlediska nám to zase nevyšlo. Pak jsme zápas vyrovnali, ale Ladislav Pecka zahrál ve druhém poločase fantasticky, trefil několik těžších střel a společně s Autreym dovedli Ústí k vítězství."

 

Kamil Švrdlík (hráč domácích):
"Ze začátku jsme se bohužel nechytili z dálky - měli jsme hodně volných pozic, protože Ústí hodně uspávalo prostor v šestce, ale nedávali jsme. Nepomohli jsme si ani nějakými jednoduchými koši, které potřebujeme, když nám to nepadá z dálky. Z protiútoků jsme dali minimum košů. Vždycky, když jsme se dotáhli do těsného kontaktu nebo na plichtu, tak Ústí vždycky udělalo nějakou šňůru a odskočilo znovu na 6-8 bodů, což se během zápasu stalo několikrát. Stálo nás strašně moc sil to stále dotahovat, a vzhledem k tomu, že nehrajeme v moc velké rotaci, asi nám v závěru už nezbývaly síly, abychom převrátili skóre na naši stranu."

 

Josef Potoček (hráč domácích):
"Prohráli jsme, takže špatné. Na to se nedá nic jiného říct. Bojovali jsme, na konci jsme se dotáhli, ale nepodařilo se... Špatně jsme řešili clony, neměli jsme doskoky, nechali jsme jejich klíčové hráče Autreyho a Pecku, aby se střelecky chytli. Z naší strany to byl špatný zápas."

 

Jan Šotnar (trenér hostů):
"Z naší strany jenom samá superlativa. Prohráli jsme v Děčíně a v Ostravě, kde jsme si mysleli, že můžeme vyhrát. Sérii venkovních utkání jsme končili v Pardubicích, kde to čekal málokdo, ale my jsme dneska předvedli skvělý výkon. Hráčům musím poděkovat, protože po Ostravě jsme byli hodně dole, ale po kritice, která se na ně snesla, i z mých úst, to vzali za správný konec a předvedli, že jsme pořád dobrý tým a patříme nahoru."

 

Lamb Autrey (hráč hostů):
"Jsem naprosto nadšený touhle výhrou, potřebovali jsme ji. Čeká nás teď hodně domácích zápasů a věřím, že tohle vítězství by nás do nich mohlo nakopnout. Myslím si, že jsme si zasloužili vyhrát, protože všichni hráči to předvedli na palubovce."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti