Upravit stránku
30. 12. 2022

Celé utkání jsme zůstali klidní


Po dlouhých 12 letech se pardubičtí hráči a jejich fanoušci radují z triumfu na nymburské palubovce. Týmovým top-skórerem byl rozehrávač Petr Šafarčík, jenž se 17 body podílel na triumfu 76:68.

Tímhle zápasem jsme ukázali charakter, těší Pecu

Peco, kalendářní rok 2022 jsme zakončili úspěšně. Jak chutná vítězství na nymburské palubovce?
"Chutná moc, i když okolnosti jsou, jaké jsou - všichni vědí, jak na tom teď Nymburk je. Pořád je to ale vítězství proti Nymburku, na jeho půdě, takže jsme za něj šťastní. Já jsem hlavně rád, že jsme se dokázali oklepat z poslední domácí porážky s USK Praha."

Přiznejme si, hodně nečekané a skličující. Měla by být výhra na půdě uřadujících ligových šampiónů velkým povzbuzením?
"Mě trošku mrzí, že se to opakuje furt dokola: dokážeme zahrát super, přesně tak, jak chceme, pak přijde šílený výpadek a po něm zase dokážeme zareagovat... Jen doufám, že od Nového roku už budeme pokračovat způsobem, jakým jsme zakončili tento kalendářní rok a naše výkony budou vyrovnanější. Jak všichni vidí, v téhle sezoně se může stát úplně všechno a já nevím, proč bychom ten titul klidně nemohli vyhrát my."

Nymburští před zápasem zmiňovali, že chtějí-li proti nám uspět, potřebují hrát na nízké skóre. Na nízké skóre se skutečně hrálo, nicméně vítězství jsme brali my. Čeho si nejvíce ceníš?
"Cením si toho, že jsme se dokázali poučit z minulého roku, protože tento zápas měl podobný průběh jako v minulé sezoně, ale tehdy jsme si ho nechali vzít individualitami na straně Nymburka. Jsem hrozně rád, že jsme zůstali celé utkání klidní, celou dobu jsme plnili to, co jsme si řekli. Myslím, že trenér bude spokojený s tím, že jsme ukázali takovou tu vyzrálost, s tím, že jsme opravdu dokázali hrát celých 40 minut to, co jsme si řekli."

Ve druhé čvrtině nám domácí utekli do 8bodového vedení, ovšem ve třetí části hry jsme je udrželi na 14 bodech a v úvodních 5,5 minutách závěrečné čtvrtiny dokonce na pouhých 2 bodech! Co jsme o přestávce změnili, co zaznělo v šatně?
"Systémově, z hlediska taktiky, jsme nezměnili vůbec nic, jenom jsme si řekli, že musíme být trošku tvrdší. Na začátku utkání bylo vidět, že někteří kluci, kteří ještě nemají tolik zkušeností se zápasy v Nymburku, byli trošku nesví, takoví zaleklí. O přestávce jsme si řekli, že když budeme hrát stejně takticky a systémově, ale přidáme k tomu větší důslednost a budeme tvrdší v soubojích, tak to přinese ovoce. Přesně to se ve druhém poločase ukázalo."

V rozhodné poslední čtvrtině sis hodně bral míč a úspěšně zakončoval. Cítil ses komfortně?
"Jo, už od rána jsem se cítil dobře. Pro mě je to tady takové specifické... Hrozně rád se sem vracím, na Nymburk mám jen dobré vzpomínky, možná až na ten konec, což mě do dneška mrzí. Zatím vždycky, když jsem tady hrál, se mi dařilo a jsem moc rád, že tentokrát to bylo znovu, a zároveň jsem tím přispěl k vítězství."

Na všech hráčích byla po utkání patrná velká radost, třeba Kamil Švrdlík mi rozverně hlásil, že v celé jeho kariéře v NBL si užívá premiérový triumf na nymburské palubovce. Může tedy od tebe, coby jednoho z lídrů, zaznít směrem k týmu pochvalné hodnocení?
"Určitě ano! Za to, co jsem tady už jmenoval, bych chtěl celý tým hrozně pochválit. Narovinu můžu říct, že atmosféra po zápase s USK nebyla dobrá, šlo to cítit po celé Dukle, když to tak řeknu. Tímhle zápasem jsme ukázali charakter. Ukázalo se, že všichni hráči, kteří jsou v našem týmu, ho mají a může se s nimi počítat. Situace nebyla dobrá, ale dokázali jsme se z ní vyhrabat, což je o to cennější, že se nám to podařilo zrovna na nymburské půdě."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti