19. 10. 2024

Čekání na výhru pokračuje

Ani v hlavním městě to Bekse bohužel nevyšlo. Na palubovce USK Praha jsme měli mírně navrch jen v první čtvrtině, v dalším průběhu utkání už jsme se domácím neustále dívali na záda.

8. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

USK Praha vs. BK KVIS Pardubice 94:82
(26:25, 33:16, 17:22, 18:19)

Nastoupili jsme bez zraněného Petra Šafarčíka a nemocného Luboše Kováře, naopak svou premiéru v pardubickém dresu si odbyl Maishe Dailey. Reálnou šanci na úspěšný výsledek jsme si udrželi pouze v úvodní čtvrtině. V jejím průběhu jsme si postupně vypracovali až 7bodový polštář - náš nejvyšší v celém průběhu utkání. Veškeré naděje na zisk druhého vítězství v letošním ročníku NBL však zhatila strašidelná pasáž mezi 8. a 20. minutou, kterou Pražané ovládli zcela jednoznačně 44:19... Po přestávce se rozdíl ve skóre vyšplhal až na 22 bodů.

K solidnímu vstupu do zápasu nám 7 body pomohl Walter Williams a po 7 minutách jsme byli vpředu o 7 bodů (stav 15:22). Proměnili jsme 9 z prvních 12 střeleckých pokusů z pole, v první čtvrtině jsme si pomohli 8 body z rychlých protiútoků, leč také jsme se dopustili 7 míčových ztrát. Do klíčové role se záhy obsadil domácí Jaden Campbell. Od konce 10. do začátku 16. minuty nám nasypal 14 bodů (celkem jich měl na kontě už 20!) a výrazně přispěl ke šňůře USK v poměru 29:12, po níž hostitelé poprvé vedli dvouciferně (44:34). Do přestávky pak navýšili rozdíl ve skóre až na 18 bodů, o což se zasloužil i veterán Blake Schilb, jenž uzavřel první poločas přesnou trojkou (sedmou USK).

Ve střelbě z pole nebyl žádný zásadní rozdíl (18/33 - 16/33), ovšem domácí hráči si výrazně pomáhali úspěšnými trestnými hody (16/18 - 5/11).

Mezi 22. a 23. minutou jsme sice nastříleli 6 bodů za sebou a přitáhli jsme se na rozdíl 12ti bodů, jenže ke smazání dvouciferné ztráty bohužel nedošlo. Naopak, Pražané nastřádali mezi 25. a 28. minutou dokonce 10 bodů v řadě, čímž vytáhli svůj náskok až na 22 bodů.

Kompletní zápasové statistiky jsou k dispozici na webu NBL.cz.

Pozápasové ohlasy

David Gale (trenér USK Praha):
„Jsem hrdý na kluky, že se po posledním zápase v Ústí vrátili zpátky. První čtvrtinu začali hosté velmi agresivně a my jsme to tam nějak zvládli, ve druhé jsme se vrátili zpátky a opravdu jsme hráli stylem, kterým jsme chtěli hrát a kterým jsme hráli před zápasem s Ústím. Sdíleli jsme míč, měli jsme 24 asistencí a byli jsme agresivní v obraně po první čtvrtině. Soupeř měl 19 ztrát, takže jsem hrdý na kluky.”

Matyáš Ježek (křídlo USK Praha):
„S kluky jsme hodně sdíleli míč. Bojovali jsme na doskocích, podle mě všichni odvedli svoji práci, dávali jsme do toho maximum. Plus v obraně jsme byli kompaktní, takže podle mě jsme hráli tvrději, a to rozhodlo zápas. To, že jsem byl dnes poprvé v základu, je pro mě určitě pocta od trenéra a další příležitost se dál zlepšovat.”

Jan Dvořáček (asistent BK KVIS Pardubice):
„Pro nás další nepříjemná porážka. Věděli jsme, že nás nebude čekat nic jednoduchého, nicméně tak, jak jsme na soupeře byli připravení, tak jsme hráli v podstatě přesně opačně. Věděli jsme, kterým hráčům máme ztížit střelbu z dlouhé vzdálenosti, tito hráči nám ale v prvním poločase dali sedm trojek. Věděli jsme, kým se nesmíme nechat jednoduše porazit jedna na jedna, tito hráči nás v tom ale poráželi, takže nemyslím si, že by to byla porážka v taktice nebo v tom, že by soupeř byl výrazně lepší. Myslím, že to bylo významně hlavně naší hloupostí, našimi chybami především na obranné polovině a pak z toho vycházelo to, že jsme v útoku byli bezzubí a nedokázali si vytvořit dobrou příležitost do zakončení.”

Joey Brunk (pivot BK KVIS Pardubice):
„Kredit hráčům USK, přišli připraveni bojovat od začátku, my jsme nebyli připraveni ve druhé čtvrtině. Oni byli agresivní, hráli tvrdě a oni nás porazili, takže musíme najít způsob, jak se sebrat a dát se dohromady jako tým.”