Upravit stránku
06. 09. 2023

Čekání na výhru trvá


Ani napotřetí to bohužel výsledkově nevyšlo. Pardubičtí basketbalisté sice své třetí přípravné utkání velmi slibně rozehráli a vedli nad Nymburkem až 15bodovým rozdílem, ovšem nakonec podlehli o 23 bodů.

PŘÍPRAVNÝ ZÁPAS:

BK KVIS Pardubice vs. ERA Basketball Nymburk 86:109
(22:18, 24:28, 19:31, 21:32)

Ne, ani do třetího přípravného duelu Beksa nenastoupila v kompletním složení.

Vůbec poprvé sice zasáhl do hry uzdravený rozehrávač Petr Šafarčík, leč mimo zápasovou sestavu i nadále zůstali křídelník Martin Kheil s podkošovým hráčem Janem Štěrbou a nově i lehce zraněný rozehrávač Tomáš Vyoral. V plné síle se nepředstavil ani Nymburk, jemuž scházeli rozehrávači Jaromír Bohačík s Jakubem Tůmou a pivot Sukhmail Mathon.

Nymburk skóroval v úvodních 4 minutách výhradně zpoza tříbodového oblouku (Gordon trefil 2 trojky, Rylich s Kováčikem po 1), přesto jsme přesně v polovině první čtvrtiny byli bodově vpředu: Bryce Alford totiž proměnil rychle po sobě dvě tříbodové střely a po něm Jure Škifić přidal úspěšnou trefu přes hlavu (17:12). Ve 13. minutě jsme poprvé vedli dvouciferným rozdílem, když David Pekárek košem a trestným hodem zaokrouhlil průběžný stav na 30:20.

Útočným manévrům Beksy nebyl ani zdaleka konec. Zpod koše se dvakrát po sobě prosadil efektně dunkující Joey Brunk (i s faulem) a na konci 15. minuty rozparáděný Petr Šafarčík (na kontě měl v té chvíli 10 bodů) trojkoval dokonce již na 40:25! Jenže...

Do druhé půle šly nakonec oba týmy za nerozhodného stavu. Nymburk si hodně pomohl útočnými doskoky, úspěšnými trestnými hody a rovněž rychlou přechodovou fází. Zvýšené obranné úsilí hostů znamenalo, že jsme si ve třetím hracím období o poznání hůře vytvářeli kvalitní střelecké pozice, a tak jsme se po 28. minutách propadli do dvouciferné ztráty (i vinou velkého počtu míčových ztrát) a v závěru této části hry, kdy soupeř trefil několik trojek, narostlo naše manko až na 14 bodů (63:77).

I v poslední čtvrtině nám hosté nasypali více než 30 bodů a zkontrolovali přesvědčivé vítězství. Dosáhli jej i díky 31bodům z rychlých protiútoků (my 13) a výtečným trojkám (17, my 8). "Prvních 15 minut bylo z naší strany fajn - bylo to minimum, co budeme muset předvádět, abychom mohli být konkurenceschopní s evropskými soupeři, protože ti budou stejně silní, nebo i silnější než Nymburk," předeslal trenér Dino Repeša. "Zbývajících 25 minut? Myslím, že to nebyla otázka taktiky, ale bylo to o fyzické stránce. Pro mě bylo neuvěřitelné, jak jsme na hřišti vypadali fyzicky. My zkrátka potřebujeme, aby naši klíčoví hráči byli v plném tréninkovém procesu. Každý den, protože kompromis, kdy se nějakou dobu trénuje a pak jsou tréninkové výpadky, jelikož někoho bolí koleno a někoho kotník, není pro naši budoucnost dobrý. Tento zápas naplno ukázal, že můžeme hrát s takto kvalitním soupeřem, ale pokud netrénujeme každý den na 100%, nebude to tak úspěšná sezona, jakou si všichni přejeme," zdůraznil Dino Repeša.

Čtvrté přípravné utkání Beksu čeká v neděli 10. září, kdy se představí na palubovce polské Zelené Hory (17 hodin).

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti