04. 03. 2017

Byli jsme blízko

Ještě v polovině poslední čtvrtiny Beksa na nymburské palubovce vedla. Pak ale domácí nastříleli 7 bodů v řadě a v koncovce uhájili šestibodové vítězství.

4. KOLO NADSTAVBY, SKUPINA A1:

ČEZ Basketball Nymburk vs. BK JIP Pardubice 100:94
(24:20, 28:31, 25:28, 23:15)

Body: Sant-Roos 24, Hruban 15, Welsch 12, Meier 12... - Burnett 26, Autrey 24, Wall 10, Švrdlík 9, Nečas 9...

Vstup do utkání nám vyšel: Dominez Burnett rychle nastřádal 6 bodů, Radek Nečas jich přidal 5 (včetně jedné trojky), a tak ve 4. minutě platil stav 7:11. Nymburk záhy kontroval šňůrou 12:2, ale do výraznějšího trháku se nedostal - na začátku druhé čtvrtiny nás úspěšně trojkující Viktor Půlpán přitáhl na rozdíl jediného koše (26:23).

V prvním poločase jednoznačně dominovaly útoky. V 15. minutě bylo vyrovnané skóre 39:39 - poté, co jsme šňůrou 2:12 smazali 10bodovou ztrátu - a do přestávky oba týmy stihly pokořit 50bodovou hranici!!!

Do druhé půle jsme vstoupili minišňůrou 2:7 a po trojkce Lukáše Kotase jsme otáčeli na 54:58. Nymburk záhy nastřílel 11 bodů v řadě, ale i na tuto šnůru domácích jsme dokázali odpovědět. Po trojkách Jobiho Walla a Davida Škrance a koši s faulem druhého jmenovaného jsme v 28. minutě znovu vedli (68:70) a o chvíli později Viktor Půlpán s Davidem Škrancem akcí alley-oop a Dominez Burnett nájezdem posunuli náš náskok na 71:77! Sedm minut před koncem jsme byli vpředu 81:85, ještě 4,5 minuty před koncem měly oba týmy stejně blízko k výhře (89:89). Poté však Nymburk velmi rychle nastřílel 7 bodů, po Sant-Roosově trojce vedl 96:89 a v koncovce zkontroloval šestibodové vítězství.

V prvním poločase jsme limitovali míčové ztráty (pouze 4!), ovšem ve druhé půli už jich bylo 12! Domácí také nastřádali dvojnásobný počet útočných doskoků a při stejné trojkové bilanci si pomohli i větším počtem proměněných dvojek.

Top-skórerem vítězů byl Howard Sant-Roos s 24 body (z pole 8/18, z toho trojky 4/11, trestné hody 4/4), Vojtěch Hruban se po přestávce dostal na 15 bodů. Na naší straně byli nejproduktivnější Dominez Burnett (26 bodů, z pole 9/16, trestné hody 8/10) a Lamb Autrey (24 bodů, z pole 9/15, z toho trojky 4/6, trestné hody 2/2).

"Podle výsledku to vypadá na hodně útočné utkání, ale obrany nebyly špatné. Oba dva týmy jsou kvalitní a hráči své pozice proměňovali," předeslal pardubický trenér Tomáš Bartošek. "Pro nás je hrozně cenné, že i když jsme byli dole o 8, 10 bodů, tak jsme se dokázali vrátit zpátky do zápasu. Donutili jsme hrát Nymburk až do konce, protože ještě 5 minut před koncem jsme vedli. V rozhodujících fázích ale domácí potvrdili svoji kvalitu: zatímco oni své střely proměnili, my ne."

Navzdory porážce Bartošek ocenil výkon Beksy. "Nemáme se vůbec za co stydět, odvedli jsme dobrý výkon. Když takto budeme pokračovat dál, tak jenom dobře."

Jak hodnotil utkání pivot Kamil Švrdlík? "Dneska jsem doufal ve vítězství, ještě jsem tady nevyhrál. Bylo to blízko, takže jsem zklamaný. Škoda posledních čtyř minut, kdy nám Nymburk utekl na 7 bodů a v závěru už si výhru pohlídal. Jinak souhlasím, předvedli jsme dobrý výkon, až na poslední 3-4 minuty."