Upravit stránku
03. 09. 2020

Budeme dobří!


Svoji premiéru v pardubickém dresu ozdobil 12 body a 5 asistencemi. T. J. Dunans, nová posila Beksy, hned v prvním duelu ukázal, že bude nesmírně platným hráčem.

Sotva jej kouč Ken Scalabroni poprvé poslal na palubovku, hned zapsal svoji první asistenci.

Nakonec ani jeho výkon nepomohl k vítězství nad Interem Bratislava (84:85), ovšem navzdory zklamání z nejtěsnější možné porážky T.J. viděl spoustu pozitiv. "Naším problémem je nyní to, že ještě nejsme dostatečně sehraní. Jsem přesvědčený, že jakmile si vytvoříme určitou chemii, budeme hrát moc dobrý basketbal," řekl T.J. Dunans po posledním přípravném utkání.

Beksa dlouho vedla, od 1. až do 37. minuty, nejvíce o 12 bodů, jenže v závěru neodolala náporu Interu.

Postupem času klesala naše útočná produkce - v první čtvrtině jsme nastříleli výtečných 32 bodů, ale v dalších třech už jen 18, 18 + 16 -, nicméně zásadní problém jsme měli na opačné straně kurtu. "Náš problém ve druhém poločase byl hlavně v obraně, celý zápas jsme také měli problém s doskokem," přikývl sedmadvacetiletý univerzál. "Myslím si, že jsme mohli vyhrát - máme tým na to, abychom podobné zápasy vyhrávali. Řekl bych, že určitě můžeme hrát celkově lépe."

Před zápasem s Interem T.J. absolvoval se svými novými spoluhráči pouze tři tréninky. "Utkání pro mě bylo poměrně těžké. Zaprvé jsem hrál poprvné s novým týmem, navíc jsem - stejně jako ostatní - od března nehrál. Také je potřeba říct, že oproti Švýcarsku, kde jsem hrál naposledy, se v Česku hraje kontaktnější a fyzičtější basketbal, celkově je náročnější. Cítím se teď velmi unavený, po svém příletu jsem toho ještě moc nenaspal. Až na tom budu fyzicky lépe, můžu týmu přinést dobrou obranu, energii, pomoc na doskoku a samozřejmě se budu snažit být co nejvíce platný i v útoku."

O tom, co by Beksu mělo nejvíce zdobit, má T.J. Dunans zcela jasno: "Naším největším atributem by mělo být to, že budeme hrát jako tým, což mnoho týmů říct nemůže. Věřím, že u nás to bude platit," doplnil závěrem.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti