Upravit stránku
23. 08. 2023

Bryce Alford do Beksy


TISKOVÁ ZPRÁVA - Třetím zahraničním hráčem na soupisce BK KVIS Pardubice pro nadcházející sezonu 2023/2024 je 28letý americký shooting guard Bryce Alford.

Úspěšný absolvent UCLA, na níž od své druhé do čtvrté sezony pokaždé průměrně zapisoval mezi 15,4 a 16,1 bodu na zápas (!), má za sebou i tři sezony v zámořské NBA G-League, v níž odehrál celkem 141 utkání. V Evropě dosud prošel třemi  národními a dvěma pohárovými soutěžemi. V dresu německého Bayeruthu si zahrál elitní Pro-A (průměr 12,3 bodu v 21 zápasech, úspěšnost tříbodové střelby 39,1% a trestných hodů 94,7%) a FIBA Europe Cup (průměr 11,5 bodu ve 14 duelech, trojky 41,3% a trestné hody 88,5%), poté strávil rok v portugalské Benfice Lisabon (průměr 11,7 bodu v 23 zápasech tamní nejvyšší soutěže, trojky 42% a trestné hody 95,5%) a minulou sezonu působil v Zelené Hoře, přičemž se pravidelně prosazoval jak ve velmi kvalitní polské lize (průměry 13,7 bodu + 3,7 asistence ve 26 utkáních, trojky 35,9% a trestné hody 85,2%), tak v European Noorth Basketball League (průměry 18,4 bodu + 3,5 asistence v 8 duelech, trojky 40% a trestné hody 90,5%).

Vyjádření trenéra Dina Repeši:

"Chtěli jsme posílit náš tým o hráče, který může hrát stejně dobře na pozicích 2 i 1. Dlouho a pečlivě jsme vybírali a jsem velice rád, že jsme se domluvili na spolupráci právě s Brycem. Jedná se o velmi talentovaného basketbalistu, který prošel výbornou univerzitou UCLA a úspěšně hraje i v Evropě. Nesmírně kvalitní výkony podával v Bundeslize, v minulé sezoně působil v Zelené Hoře, odkud jsem získal vynikající zpětnou vazbu od jeho trenéra Olivera Vidina. Bryce je výborným střelcem, zároveň dokáže hrát neméně dobře z pozice klasického rozehrávače. Mezi jeho přednosti patří rovněž výška a fyzičnost: v uplynulé sezoně jsme měli na této pozici nižší hráče, což nám přinášelo problémy nejen na doskoku, ale i při hře soupeřových rozehrávačů v dolním postavení, což by se nemělo opakovat.

S Brycem jsem před podpisem kontraktu několikrát dlouze hovořil, takže je plně srozuměn se způsobem hry, jakým se chceme prezentovat na obou polovinách hřiště, stejně jako s našimi týmovými cíli. Pro naše ambice nejen v Kooperativa NBL, ale i ve FIBA Europe Cupu je příchod takto kvalitního hráče opravdu důležitý a já jsem pevně přesvědčený, že nám v nadcházející sezoně hodně pomůže."

Vyjádření hráče Bryce Alforda:

"Pro pardubický klub jsem se rozhodl z více důvodů. Předně musím říci, že soutěže, které budeme hrát, tedy českou NBL a kvalifikaci FIBA Europe Cupu, vnímám z hráčského pohledu jako velkou výzvu. V mé profi kariéře mě čeká sedmý rok a možnost pomoci vést tým k dosažení našich společných cílů je něco, co mě nesmírně motivuje. Také chci zmínit, že jsem absolvoval několik skvělých rozhovorů s trenérem Dinem Repešou a právě naše shodná vize, jakou cestou bychom měli dojít k naplnění týmových cílů, byla dalším zásadním faktorem mého finálního rozhodnutí. Sám za sebe říkám, že mojí největší motivací je zkrátka to, že miluji basketbal. Vyrostl jsem v basketbalové rodině, která nejen hraje, ale i jí, spí a dýchá basketbal. (pousmál se) Nyní jsem i otcem a můj syn A.J. mě každý den motivuje k tvrdé práci. Už se velmi těším, až budu v Pardubicích. Slyšel jsem výborné ohlasy na pardubické fanoušky a jsem opravdu nadšený, že budu hrát v tak vynikající atmosféře. Osobně jsem pevně přesvědčený, že nás všechny čeká skvělá sezona!"

Bryce Alford:
  • narozen: 18. 1. 1995 (Albuquerque, Nové Mexiko, USA)
  • výška: 190 cm
  • Váha: 84 kg
  • pozice: 2/1
  • číslo dresu: 20
  • kariéra: University of California Los Angeles (NCAA), Oklahoma City Blue (NBA G-League), Medi Bayreruth (Německo, Pro-A), Sport Benfica Lisbon (Portugalsko), Windy City Bulls (NBA G-League), Enea Zastal BC Zielona Góra (Polsko), BK KVIS Pardubice

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti