22. 05. 2018

Bronzová tečka

Na třetím místě, tedy s bronzovými medailemi, končí Beksa letošní ročník Kooperativa NBL. V posledním utkání po skvělém výkonu přehrála Svitavy jasně o 25 bodů.

PLAY-OFF, O 3. MÍSTO, ZÁPAS 3:

BK JIP Pardubice vs. DEKSTONE Tuři Svitavy 84:59
(20:12, 26:15, 26:16, 14:16)

Konečný stav série: 2 - 1

Body: Spearman 24, Švrdlík 18, Půlpán 9, Kohout 8, Kent 8, Pandula 7 (+5 as.), Welsch 7 (+6 as.), Nečas 2 (+9 d.), Potoček 1 - Roseboro 12, Slezák 10, Puršl 9, Smithson 7, Jelínek 6, Petway 5, Marko 5, Kerr 3, Stria 2

Hráč utkání: Jiří Welsch
Diváků: 1320

Běžela poslední minuta utkání, když diváci povstali ze sedaček a hlasitě aplaudovali hráčům Beksy. Ti předvedli možná svůj nejlepší výkon v letošním play-off a Tury přehráli v rozhodujícím duelu o bronzové zcela jednoznačně o 25 bodů. "Vyhráli jsme o 25 bodů, ale bylo za tím hodně úsilí a energie, které jsme do toho dali," říkal po utkání rozehrávač Jiří Welsch.

Rozjezd si vzal pod patronát Brandon Spearman, jehož 10 bodů v úvodních čtyřech minutách nám vyneslo rychlé vedení 14:5. Klíčové však bylo zejména naše defenzivní nastavení: hned od začátku jsme Tury několikrát dostali do časové tísně při zakončení, v první čtvrtině jsme srazili jejich úspěšnost střelby z pole k hranici 26% a neustále jsme se drželi v předu.

V polovině druhé čtvrtiny Kamil Švrdlík smečoval na 36:20, a když hned v první minutě druhého poločasu úspěšně zakončili Kamil Švrdlík a záhy Radek Nečas, naše vedení narostlo nad dvacetibodovou hranici (50:27). Svitavy se sice několikrát přitáhly, nicméně ani jednou v průběhu celého utkání jsme jim nepovolili delší než 7bodovou šňůru. Tu zvládly v polovině třetí části hry, jenže vzápětí jsme kontrovali vlastní šňůrou 11:0, zaokrouhlili jsme stav na 70:40 a o našem kontrolovaném "bronzovém" triumfu nebylo pochyb.

"Hlavní důvod vítězství je naše obrana. Do zápasu jsme vstoupili s velkou agresivitou, vytvářeli jsme velký tlak na hráče s míčem: dobře to začal Jirka Welsch, po vystřídání v tom pokračoval i Viktor Půlpán," hodnotil duel trenér Levell Sanders. "Co se týče útoku, ten vždycky vychází z obrany. Dobře jsme pohybovali míčem, hráli jsme sebevědomě. Pokud jde o celou sérii, oba týmy si dokázaly uchránit výhodu domácího prostředí, která rozhodla."

Kompletní ohlasy čtěte zde: Hodně úsilí a energie