Upravit stránku
16. 11. 2023

Brno vs. Beksa


Ke svému poslednímu utkání před čtrnáctidenním reprezentačním oknem pardubičtí basketbalisté odcestují do Brna, kde se budou snažit přetnout již třízápasovou sérii porážek.

13. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

Basket Brno (5/5) vs. BK KVIS Pardubice (5/7)
sobota 18. 11. v 19:00 | STAREZ Arena Vodova

V listopadu se nám zatím nedaří, v předposledním měsíci roku jsme prohráli všechny tři dosavadní duely.

Naposledy před týdnem na domácí palubovce s Děčínem, navíc po velmi špatném výkonu o propastných 35 bodů.

Brno jsme v prvním vzájemném střetnutí, hraném na konci září, porazili zcela jasně 91:73 (nejvíce bodů: Pekárek 21, Brunk 19, Vyoral 16, Alford 9, Burda 8... - Šiška 18, Lee 15, Půlpán 13, Dáňa 8...), jenže to už je dávná historie. Oba soupeři se navíc momentálně nacházejí ve zcela odlišném herním i psychickém rozpoložení. "Na začátku sezony jsme Brno přesvědčivě porazili, ale momentálně už je to úplně jiný tým, s několika novými hráči i s lepšícím se herním projevem," souhlasně přikývl trenér Vanja Miljković.

I nadále bude postrádat několik osových mužů, včetně jednoho z klíčových tahounů Petra Šafarčíka, který se po zranění z domácího utkání s Opavou stále nemůže zapojit do tréninkového procesu se svými spoluhráči.

"Není pochyb o tom, že pro nás půjde o další velmi těžké utkání, i z toho důvodu, že kvůli zraněním se stále potýkáme s užší rotací," řekl dále kouč Beksy. "Z našeho pohledu bude klíčové, abychom na hřišti ukázali správný charakter, nezměrnou vůli hrát a vyhrát, a to hned od první sekundy zápasu!"

Brňané zatím odehráli v listopadu dvě ligová utkání a proti oběma pražským soupeřům byli úspěšní: na Slavii vyhráli o 4 body a USK zdolali 75:63 (nejvíce bodů Brna: Zdanavičius 24, Brown-Soares 17, Lee 11, Půlpán 10...). Uprostřed tohoto týdne se vydali do polské Zelené Hory, která je v rámci European North Basketball League přehrála 86:74 (nejvíce bodů Brna: Zdanavičius 16, Brown-Soares 15, Šiška 14, Půlpán 13, Křivánek 9...). "Brno má ve svém středu spoustu mladých hráčů, od nichž se očekává, že skáčou po každém balónu, rvou se o každý doskok atd., což my potřebujeme dělat taky! Klíčovými hráči jsou rozehrávači Půlpán s Šiškou, které se musíme snažit co nejlépe eliminovat," řekl o soupeři křídelník Josef Potoček.

Ligovými top-skórery domácích jsou zkušený rozehrávač Ondřej Šiška (15,7 bodu + 4,8 asistence), americký křídelník Gregory Lee (15,2 bodu + 7 doskoků) a litevský pivot Tomas Zdanavičius (12 bodů, trojky 58,8% - 10/17). Mezi osové hráče dále patří rozehrávač Viktor Půlpán (9 bodů + 5,2 asistence), v polovině října přišedší americký podkošový hráč Terell Brown-Soares (7,6 bodu), křídelník Šimon Svoboda (7,3 bodu) a rozehrávač Petr Křivánek (5,6 bodu). Ve stavu zraněných jsou Matěj Dáňa s Jakubem Krakovičem. "My v současné době procházíme herně i výsledkově horším obdobím, nicméně právě v této složitější době je naprosto zásadní ukázat vůli, odhodlání, týmovost, zkrátka dokázat se o potřebnou výhru poprat!" burcuje Vanja Miljković.

Podobná slova volil i Josef Potoček. "Víme, že půjde o hodně těžký a nepříjemný zápas, v němž budeme chtít ukázat to, na čem jsme v týdnu pracovali na trénincích. V první řadě musíme hrát týmově, držet pospolu jak v útoku, tak i v obraně. Také je potřeba hlavně na obranné polovině dobře komunikovat. Co se týče atmosféry, cítím z našeho týmu cítím velké odhodlání. Máme za sebou nějaké porážky, nicméně každý z nás chce vyhrávat. Jednoznačně můžu říci, že jsme nastaveni tak, že chceme vyhrát. Za každou cenu!" zdůraznil Pepíno.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti