Upravit stránku
03. 01. 2023

Brno vs. Beksa


Atraktivním duelem na palubovce ligového lídra vykročí pardubičtí basketbalisté do nového roku 2023. Před kamerami ČT sport se budou snažit vrátit Brnu porážku z pvního vzájemného zápasu.

16. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

Basket Brno (12/3) vs. BK KVIS Pardubice (9/6)
středa 4. 1. v 17:45 | Strarez aréna Vodova, Brno

Velmi těžkými herními testy prochází Beksa na přelomu roku.

Dva dny před Silvestrem uspěla na nymburské palubovce, aby v letošní zápasové premiéře zamířila do haly aktuálního lídra NBL.

Brno se od úvodních kol základní části drží v absolutní špičce tabulky, po několika výsledkových zaváháních úřadujících českých šampiónů se dokonce vyšplhalo až do jejího čela. Nutno dodat, že zcela po zásluze. "Pro mě to není překvapení, protože Brno prokazuje od začátku sezony skvělou formu," souhlasně přikývl trenér Dino Repeša. Náš nejbližší soupeř dosud zaváhal pouze třikrát: v polovině října v hale USK Praha, o 14 dní později v Opavě a na konci listopadu s Nymburkem, jeho domácí bilance zní 5/1. "Čeká nás zápas proti týmu, který je momentálně nejlepší v lize," vyzvedl kouč Beksy nepopiratelnou kvalitu Basketu Brno.

K jedné, poměrně výrazné změně, však přece jen došlo.

Na domácí soupisce již nefiguruje klíčový rozehrávač Oleksandr Mishula, jehož vykoupil ze smlouvy kyperský tým Keravnos Strovolou Basketball. "Možná to nebude stejné Brno bez Mishuly, ale uvidíme. Každopádně se jedná o talentovaný tým s obrovskou individuální kvalitou," řekl dále Dino Repeša.

Ofenzívními tahouny Brna jsou podkošový hráč Kameron Chatman (průměry 17,7 bodu + 6,6 doskoku), rozehrávač Richard Bálint (11,9 bodu + 3,1 asistence, trojky 44,6% - 25/56), pivot Šimon Puršl (11,8 bodu) a rozehrávač Viktor Půlpán (9,2 bodu + 5,6 asistence), v prosince tým posílil Danilo Djuričič, jenž ve 3 odehraných duelech zapsal průměrně 8,3 bodu. 

První vzájemný zápas, který se hrál na začátku listopadu, lépe zvládli hosté, kteří si z Pardubic odvezli desetibodovou výhru v poměru 75:65. "V tomto zápase jsme měli velký problém s doskokem a se ztrátami v přechodové fázi do protiútoku, toto určitě potřebujeme zlepšit," zdůraznil pardubický kouč, kterému bude i nadále scházet rekonvalescent Adam Lukeš a zcela fit nejsou ani někteří další hráči. "My se bohužel v posledním týdnu potýkáme s menšími zdravotními problémy, zatím není jasné, kteří hráči budou ve středu připraveni a kdo z nich na 100%. Doufám, že odehrajeme další dobré utkání, v němž zkusíme ligového favorita překvapit," dodal Dino Repeša.

Komentář křídelníka Josefa Potočka:

"Brno je velmi silný tým, zvlášť na domácí palubovce. Z našeho pohledu bude klíčem k úspěšnému výsledku dominance na doskoku a limitování míčových ztrát, plus bych zmínil přechodovou fázi do obrany, aby domácí nedávali snadné koše. Očekáváme fyzicky hodně náročný zápas, v němž máme velkou motivaci uspět. Na konci kalendářního roku 2022 jsme porazili Nymburk a chceme jít dál po vítězné cestě. Nikdo z nás teď nemyslí na to, co se dělo, když jsme s Brnem doma prohráli, jestli je náš soupeř první nebo poslední v tabulce. Máme velkou touhu vyhrát a jsme odhodláni předvést ten nejlepší výkon."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti