Upravit stránku
06. 10. 2020

Brno vs. Beksa


Po desetidenní pauze Beksa znovu naskakuje do kolotoče Kooperativa NBL! Čtyřzápasovou sérii na soupeřových palubovkách zahájí ve středu večer v Brně.

7. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

Basket Brno (1/1) vs. BK JIP Pardubice (2/3)
středa 7. 10. v 18:30

Brno dosud odehrálo pouze dvě utkání: v 1. kole srazilo Kolín přesvědčivě 78:61, aby o tři týdny později, po návratu z karantény, nestačilo na Opavu, které ve Slezsku podlehlo 71:93 (nejvíce bodů: Puršl 22, Farský 15, Nehyba 8, Půlpán 7...). Beksa si naposledy odvezla cennou výhru z Prostějova, načež vinou odloženého utkání s Děčínem přišla desetidenní herní pauza.

"Sice nás mrzelo, že jsme o víkendu nemohli hrát, ale takovéhle situace asi budou v sezoně přicházet častěji, takže žádný velký zásah to pro nás nebyl," poznamenal asistent trenéra Adam Konvalinka"Trošku jsme upravili tréninkový proces, víc jsme běhali, ale pořád to bylo hlavně o basketu." V podobném duchu hovořil i pivot Petr Heřman. "V trénincích jsme se snažili držet zápasové tempo. Tréninky byly hodně soutěživé, hráli jsme čtvrtinové úseky. Myslím si, že jsme dobře připraveni a už se strašně těšíme na další utkání," uvedl podkošový hráč, jenž strávil uplynulou sezonu na hostování právě v Brně.

Osu brněnského týmu tvoří zkušený ex-pardubický rozehrávač Viktor Půlpán, křídelník Radek Farský a pivot Šimon Puršl, jenž přišel ze Svitav. "Nevíme, jestli už nastoupí noví zahraniční hráči, ale nijak nás to netrápí," poukázal Adam Konvalinka na skutečnost, že nové posily Marcellus Garrick a Javion Blake zatím nezasáhly do hry. "My se připravujeme na osu, která je daná: tvoří ji Puršl, Půpán a Farský, tři hráči národního týmu, kteří mají být stěžejní." Beksa bohužel ani tentokrát nenastoupí v kompletní sestavě. Scházet budou rozehrávač Michal Svojanovský a zřejmě i slovenský pivot Jakub Merešš, které trápí zdravotní problémy.

Jaké faktory budou rozhodující pro příznivý vývoj i konečný výsledek utkání?

"Celkově lze říci, že Brno se prezentuje rychlou, agresivní hrou, založenou na velkém množství clon. Pro nás bude extrémně důležité ubojovat doskok a vypořádat se se zónovou obranou soupeře," odpověděl pardubický asistent. "Brno sice naposledy vysoko prohrálo Opavě, ale rozhodně nesmíme nic podcenit, je potřeba se co nejlépe připravit. Jedině kvalitní výkon po celých 40 minut nám může zaručit vítězství," doplnil Petr Heřman.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti