Upravit stránku
13. 12. 2019

Brno vs. Beksa


Série venkovních utkání Beksy bude o víkendu pokračovat v Brně, na palubovce tamního mmcité1, které v minulém kole získalo své premiérové vítězství v letošním ročníku NBL.

14. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

mmcité1 Basket Brno (1/12) vs. BK JIP Pardubice (9/4)
sobota 14. 12. v 19 hodin

V tomto týdnu máme před sebou již třetí utkání.

První dvě v Ostravě jsme zvládli brilantně: v Českém poháru jsme vyhráli o 23 a v lize o 49 bodů!

Byť je Brno v tabulce NBL na posledním místě, podle všeho nelze očekávat podobně jednoznačné utkání. "Žádný zápas venku není lehký. V Ostravě hrálo velkou roli to, že jsme tam celkem jednoznačně vyhráli v pondělí v poháru, ve středu to Ostrava už ani nerozbalila, jak se říká," poznamenal asistent trenéra Adam Konvalinka. "Nechci tím samozřejmě shazovat náš výkon, protože si myslím že jsme hráli hezky. Teď nás ale čeká odlišný zápas. Brno získalo svou první výhru a může se dostat do příjemné pozice, kdy z jeho hráčů spadne tlak a všechno jim půjde jednodušeji, což může být nebezpečné. O to ostražitější musíme být," nabádá Konvalinka.

Brněnský tým nedávno doznal zásadních změn. Rozehrávku posílil Davell Roby, jenž v mmcité působil již v loňské sezoně: po svém návratu zatím odehrál tři zápasy s průměry 15 bodů + 4 asistence. Ex-děčínský pivot Jakub Krakovič stihl dvě utkání, v nichž zapsal celkem 16 bodů a 10 doskoků. "Základní pětka Brna je hodně silná. Naposledy nastřílela USK skoro 80% všech bodů," zmínil Konvalinka pětici Smithson-Roby-Farský-Stegbauer-Krakovič. "Proti USK se vyvarovali herních výpadků, které je provázely v předchozích zápasech a kvůli nimž se tato utkání zlomila v jejich neprospěch. Teď k tomu ale nedošlo a přineslo jim to ovoce." Brno zdolalo Prahu 94:82 (nejvíce bodů: Smithson 19, Roby 19, Jokl 17, Farský 16, Stegbauer 11...).

Náš tým odehrál po reprezentační přestávce čtyři zápasy.

V Alpe Adria Cupu jsme porazili Škrljevo, abychom následně v NBL podlehli Nymburku a porazili Ostravu, kterou jsme přehráli i v osmifinále Českého poháru. Právě v těchto dvou duelech na ostravské palubovce nás zdobil koncentrovaný výkon, povětšinou velice agresivní obrana a bleskurychlá hra dopředu. "Když se člověk podívá na brněnskou soupisku, rozhodně hrají v užší rotaci, než můžeme nabídnout my. Klíčem k úspěchu tedy bude hra ve vysokém tempu, aby domácí podlehli našemu tlaku," řekl dále pardubický asistent. "Je potřeba být trpěliví a jít si za svým od začátku až do konce."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti