Upravit stránku
05. 02. 2019

Brno vs. Beksa


Středečním utkáním na brněnské palubovce vstoupí pardubičtí basketbalisté do nadstavbové části Kooperativa NBL, kterou odehrají v elitní skupině A1.

1. KOLO NADSTAVBY KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

egoé Basket Brno (8/14) vs. BK JIP Pardubice (13/9)
středa 6. 2. ve 20 hodin

Beksa je momentálně ve velice složité situaci. Již poslední, neúspěšný duel základní části, který odehrála v sobotu proti Kolínu, vynechali kvůli zdravotním obtížím oba stěžejní rozehrávači Richard Williams (zranění) a Viktor Půlpán (nemoc), hned v první čtvrtině se navíc zranil i zaskakující playmaker Donovan Jackson. Poslední jmenovaný bohužel nebude v nejbližší době k dispozici kvůli zranění ruky, o případném startu Richieho s Pulpym se rozhodne nejspíš až v den utkání.

Vzájemné zápasy pro Beksu

Oba předechozí zápasy v rámci základní části ovládla Beksa. Nejprve uspěla na soupeřově palubovce 70:87 (nejvíce bodů: Geiger 16, Keely 16, Roby 13... - Williams 18, Kohout 15, Švrdlík 12, Benjamin 11, Jackson 10...), podobným rozdílem skončila i lednová domácí odveta (85:69, nejvíce bodů: Jackson 15, Švrdlík 14, Williams 13, Kohout 12... - Keely 18, Stegbauer 15, Roby 13...).

To je však minulost, důležitá je současnost. Aby pardubický tým mohl pomýšlet na úspěch - nejen v Brně, alev celé nadstavbové části -, musí zásadně zlepšit dvě věci: výrazně omezit míčové ztráty (s Kolínem 25!) a soupeřovy útočné doskoky.

"V první řadě potřebujeme odvést mnohem lepší práci v tom, abychom si více vážili míče. Nemůžeme mít 25 ztrát, jako v minulém utkání, a očekávat, že bychom mohli vyhrát - a obzvlášt to platí pro zápas na venkovní palubovce," zdůraznil trenér Levell Sanders. "Pokud jde o Brno, musíme být připraveni na změny obran a dobře na ně reagovat. Dále je potřeba, aby naše hra byla maximálně agresivní, abychom drželi vysoké tempo hry. A to samé, co jsem říkal o ztrátách, platí i o doskoku: je třeba stoprocentní koncentrace na obranný doskok, abychom soupeři nedávali snadné body z druhých šancí," doplnil Ell.

Trio brněnských lídrů

Ofenzívnimi lídry egoé byly v základní části tři zahraniční akvizice. Deremy Geiger, jenž je velice dobrým střelcem z dálky (trojky 40,3% - 56/139!), zapisoval průměrně 16,4 bodu + 3,5 asistence. Reginald Keely je nejlepším týmovým doskakovačem (14,1 bodu + 6,5 doskoku), Davell Roby přidává 13,2 bodu + 3,1 asistence. Zatímco Bekse poslední utkání základní části nevyšlo, Brno si výhrou nad Hradcem Králové v poměru 89:77 zajistilo vstupenku do skupiny A1 (nejvíce bodů: Roby 24, Geiger 19, Keely 15).

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti