Upravit stránku
06. 02. 2018

Brno vs. Beksa


Pardubičtí basketbalisté mají před sebou poslední dvě utkání v základní části NBL. Obě odehrají na soupeřových palubovkách, to první již ve středu v Brně.

21. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

mmcité+ Brno (6/14) vs. BK JIP Pardubice (14/6)
středa 7. 2. ve 20 hodin


Narazí na sebe dva týmy s přesně opačnou bilancí výher a porážek.

A také týmy, které se v letošní sezoně utkaly již třikrát, přičemž pokaždé uspěla Beksa. V rámci ligové soutěže jsme doma triumfovali jednoznačně 94:68, v Českém poháru taktéž doma 75:49, o týden dříve jsme zvítězili v brněnské hale 83:74.

Navzdory tomuto faktu, i navzdory aktuálnímu postavení brněnského týmu, Beksa přistupuje k nejbližšímu utkání s maximální koncentrací. "Každý tým chce na domácí palubovce, před svými fanoušky, předvést co nejlepší výkon, a je jedno, jestli je v horní, nebo dolní polovině tabulky. My nesmíme nic podcenit," zdůrazňuje trenér Tomáš Bartošek. "Pro nás je určitým varováním první poločas pohárového utkání, který se nám právě v Brně hrubě nevydařil," připomněl úvodní dvacetiminutovku prvního duelu 5. kola Českého poháru, kterou hráči mmcité+ ovládli 47:33!

Plán před středeční předehrávkou 21. kola je tedy jasný: "Přijet do Brna maximálně koncentrovaní a navázat na výkony z posledních zápasů, a to jak na obranné, tak na útočné polovině hřiště."

Brněnští lídři: Barry, Tomanec, Primorac

Brno prohrálo třikrát v řadě (Děčín, Nymburk, Opava), přičemž v těchto třech zápasech skórovalo dohromady jen 163 bodů, což činí průměr 54,3 bodu. Náš tým hrál ve stejném období s podobnými soupeři (Nymburk, Opava, Olomoucko) a pokaždé nastřílel alespoň 90 bodů, což se nám v součtu s pohárovým čtvrtfinále v Kolíně (vyhráli jsme 94:81) povedlo už čtyřikrát v řadě.

Na co se musíme připravit v Brně?

"Brno na obranné polovině hřiště hodně střídá obrany, takže opět budeme chtít být v postupném útoku trpěliví, dobře číst obranu a vytvářet si dobré střelecké pozice," odpovídá Tomáš Bartošek. Zároveň zmiňuje jednu naši výhodu: "V posledních zápasech jsme hráli proti týmům, které také často využívají zónové obrany (Opava, Kolín a naposledy Olomoucko - pozn. aut.) a výsledky jasně vypovídají o tom, že jsme si s tím dokázali velmi dobře poradit."

Pokud jde o ofenzívu mmcité+, tu podle pardubického trenéra vedou zejména tři muži. "Na útočné polovině se domácí hodně opírají o křídelníka Canyona Barryho," jmenuje brněnského top-skórera, jehož aktuální průměr činí 16,8 bodu na zápas, "a o zkušené pivoty Mladena Primorace (13,7) a Jana Tomance (10,5), který se vrací do sestavy po zranění."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti