21. 03. 2018

Bitva o druhé místo pro Beksu

V souboji dvou týmů se stejnou bilancí byla úspěšnější Beksa, která porazila Opavu nejtěsnějším rozdílem a na druhém místě tabulky se od ní odpoutala o jeden bod.

6. KOLO NADSTAVBY KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

BK JIP Pardubice vs. BK Opava 93:92
(22:37, 29:15, 26:16, 16:24)

Body: Spearman 23, Kent 22, Pandula 15, Kohout 14 (+11 d.), Půlpán 7, Welsch 4, Švrdlík 4, Nečas 2 (+9 d.), Potoček 2 - Klečka 22 (+5 as.), Gniadek 21 (+5 as.), Šiřina 19 (+7 as.), Kouřil 8 (+5 as.), Kvapil 7, Zbránek 7, Dragoun 5, Jurečka 3

Hráč utkání: Ondřej Kohout
Diváků: 1059

Do naší sestavy se po jednozápasové absenci vrátil Brandon Spearman, mimo hru však i nadále zůstává vinou zranění dvojice Scott Martin-David Škranc (Opava postrádala Václava Bujnocha). I přes náš katastrofální vstup do utkání - po první čtvrtině jsme prohrávali o propastných 15 bodů! - jsme se postupem času dokázali dostat přes Opavu a v koncovce jsme byli neustále o něco vpředu. "Koncovku jsme naštěstí zvládli. Je to pro nás hrozně důležité vítězství," uvedl trenér Tomáš Bartošek. "Hodnocení je takové rozpačité, ale výsledek se počítá - a ten je pro nás," doplnil jej Ondřej Kohout, zvolený Mužem zápasu.

Čísla z první čtvrtiny výmluvně vypovídají o tom, co se dělo na palubovce. Ztratili jsme hrozivých 9 míčů, z čehož hosté vytěžili 16 snadných bodů! Opavští trefili 7 trojek z osmi pokusů, řádil hlavně pivot Martin Gniadek (4/4)!

Výsledkem toho bylo neuvěřitelných 37 inkasovaných bodů (!!!) a nepříjemný pád do hluboké, 15bodové propasti!

"Vstup do utkání jasně patřil Opavě, ale my jsme jí to hrozně usnadnili jednoduchými, absolutně nevynucenými ztrátami, kterými jsme soupeře sami dostali do zápasu. Byli jsme málo agresivní, nechávali jsme hostům volné střelce na perimetru a oni toho využili," hodnotil Bartošek nepovedenou první čtvrtinu. K famózním trojkám soupeře dodal: "Věděli jsme, že když zlepšíme obranu, tak jejich procento půjde dolů."

Ve druhé čtvrtině jsme výrazně přidali, omezili jsme míčové ztráty a přitáhli jsme se na rozdíl jediného bodu. Poprvé jsme se dostali do vedení až v 27. minutě - od stavu 55:62 odehráli parádní pasáž Ondřej Kohout s Jacksonem Kentem, kteří  body potáhli náš obrat na 73:67 (Kohout 10, Kent 8). V poslední minutě třetí čtvrtiny Kamil Švrdlík posunul skóre na 77:68, v 33. minutě Radek Nečas dopíchl na 79:70, ale dvouciferný náskok jsme ani jednou nezískali.

Naopak, Slezané - i díky několika našim chybám - se znovu přitáhli (36. minuta - 83:81, 38. minuta - 85:83) a na začátku poslední minuty dokonce Martin Gniadek trojkoval na 90:89! Faulovaný Viktor Půlpán následně proměnil jen jeden trestný hod, poté na druhé straně Radim Klečka neuspěl zpoza tříbodového oblouku a 7 sekund před koncem pojistil cennou výhru úspěšně šestkující Jackson Kent. Hosté sice ještě stihli jednu trojku, ovšem míč propadl obloučkou zároveň se závěrečným klaksonem, a tak víc než snížení na nejtěsnější rozdíl naštěstí neznamenala...