09. 03. 2022

Bez šance

Poslední domácí zápas v dlouhodobé části NBL se Bekse vůbec nepovedl. Za vedoucím Nymburkem jsme výrazně zaostávali od samého začátku a nakonec jsme prohráli rozdílem 33 bodů.

9. KOLO NADSTAVBOVÉ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

BK Pardubice vs. ERA Basketball Nymburk 65:98
(12:30, 13:19, 16:29, 24:20)

Lídr tabulky ukázal v Pardubicích svou sílu. Od úvodního rozskoku prakticky neustále navyšoval své vedení, my jsme bohužel hned od 1. minuty výrazně zaostávali. "Z naší strany to nebyl dobrý zápas, hlavně v útoku," přiznal pardubický trenér Dino Repeša. Na útočné polovině hřiště jsme si skutečně jen velice těžko vypracovávali kvalitní střelecké pozice, čemuž odpovídal i velice nízký počet bodů, který jsme nastřádali v první (12) a ve druhé (13) čtvrtině. Nymburk uzavřel první poločas šňůrou 0:7, čímž posunul rozdíl ve skóre na 24 bodů a po přestávce, navzdory našemu dílčímu zlepšení, zkontroloval pohodlnou výhru.

Hostům stačily necelé 4 minuty, aby poprvé odskočili do dvouciferného vedení (4:14). V úvodní čtvrtině jsme jim povolili 5 útočných doskoků, navíc jsme inkasovali několik košů s faulem, a protože Nymburk veškeré naše fauly nekompromisně trestal  stoprocentně úspěšnými trestnými hody (10/10!), nasázel nám za 10 minut hry rovných 30 bodů.

"Snažili jsme se na Nymburk dobře připravit, ale vstoupili jsme do zápasu a dělali jsme přesný opak toho, co jsme měli dělat..." nevěřícně kroutil hlavou pivot Kamil Švrdlík. "Nymburk se dostal do pohody a to už se s ním těžko hraje," zopakoval kapitán Beksy dobře známou skutečnost.

Pasáž mezi 15. a 17. minutou jsme vyhráli 7:2, což znamenalo mírné snížení na 24:40, blíž už jsme se však nedostali. Zbývající úsek první půle skončil 1:9, a i když jsme do druhého poločasu vstoupili o poznání energičtěji, stále koncentrovaně hrající Nymburk nedovolil žádnou dramatizaci utkání. V 24. minutě ještě úspěšně trojkující David Pekárek upravil průběžný stav na 36:57, leč do závěrečných 5 minut třetí čtvrtiny jsme vtěsnali 7 (!) míčových ztrát a soupeř toho využil ke šňůže 5:21, po níž nám definitivně ukázal záda. "Zápas se mi samozřejmě hodnotí špatně. Doufal jsem, že budeme Nymburku vyrovnaným soupeřem," řekl dále Kamil Švrdlík. "Jsem zklamaný, i proto, že přišlo dost lidí a my jsme předvedli takovýhle výkon. Mrzí mě to," dodal pardubický pivot.

Důvod ke spokojenosti pochopitelně neměl ani trenér Dino Repeša.

"Naším hlavním problémem byly ztráty, na začátku zápasu také útočné doskoky Nymburku, po nichž měl druhé šance a skóroval." Měl-li zmínit jedno malé pozitivum, uvedl rozložení minutáže mezi větší počet hráčů. "Bylo to bohužel jednoduché utkání, žádné drama, takže hráli všichni hráči. Nikdo neodehrál víc než 32 minut, takže hned ve čtvrtek můžeme udělat dobrý trénink a co nejlépe se připravit na víkendový FINAL 4 Českého poháru," zmínil kouč blížící se první vrchol letošní sezony.

Statistiky

Klíčová čísla:

• ztráty míče 22 - 13 (body po ztrátách 12 - 24)
  • body z rychlých protiútoků 3 - 26

Naším top-skórerem byl křídelník David Pekárek, jenž nastřílel 18 bodů (střelba z pole 7/13, trestné hody 2/2), v dvouciferných hodnotách byli ještě pivot Kamil Švrdlík (15 bodů, z pole 6/7, trestné hody 3/4) a rozehrávač Tomáš Vyoral (13 bodů, z pole 5/11, trestné hody 1/2). Mužem zápasu byl nymburský rozehrávač Colbey Ross, autor 22 bodů (z pole 7/10, trestné hody 6/6).

Kompletní statistiky jsou k dispozici na webu nbl.cz.