09. 11. 2016

Beksu popravily trojky

Murphy Burnatowski poslal do pardubického koše 7 trojek, celkem nasypal 32 bodů a dovedl Nikósii k 9bodovému vítězství, a tím pádem i k lepší vzájemné bilanci.

4. KOLO FIBA EUROPE CUPU, SKUPINA J:

APOEL Nikósie vs. BK JIP Pardubice 99:90
(26:18, 31:27, 18:21, 24:24)

Body: Burnatowski 32, Wright 26 (+8 as.), Bussey 18 (+7 as.), Brown 10, Mobley 9, Kaskiris 4 - Autrey 23 (+9 as.), Švrdlík 19, Škranc 14, Potoček 14, Nečas 7, Kohout 5, Wall 4, Půlpán 4 (+5 as.)

Beksa byla ve složité situaci, neboť trenéři se museli obejít bez tří osových křídelníků: k Dušanovi Pandulovi a Lukášovi Kotasovi se bohužel přidal i nemocný Dominez Burnett.

Klíčová čísla?
Míčové ztráty Beksy (17), z nichž APOEL vytěžil 22 snadných bodů.
Famózní trojky vítězů: trefili jich 15 s výtečnou 58% úspěšností.
O 76 bodů Nikósie se postarala produktivní trojice Burnatowski (trojky 7/9), Wright (trojky 3/4), Bussey (trojky 2/5).

V polovině 4. minuty platil stav 2:7 a rozdíl ve skóre mohl být ještě vyšší, ovšem Beksa nevyužila několik slibných střeleckých pozic, naopak APOEL šňůrou 13:0 otočil na 15:7. V závěru první čtvrtiny, po dvou přesných trojkách Murphyho Burnatowskiho, už byl v dvouciferném trháku (25:14).

Na přelomu úvodních dvou částí hry JIP více než polovinu svého manka smazal a po trojkách Ondřeje Kohouta, Davida Škrance, Josefa Potočka a nájezdech Lamba Autreyho a Kamila Švrdlíka přesně v polovině druhé čtvrtiny srovnal krok (36:36). Za stavu 39:39 ale přišla další šňůra Nikósie: Burnatowski dvakrát a Brown jednou přesně trojkovali, další body přidali Bussey s Wrightem a rozdíl byl znovu dvouciferný - 52:39.

APOEL vysázel do přestávky 57 bodů, přičemž střelecky explodoval křídelník Murphy Burnatowski, jenž trefil všech 6 svých tříbodových pokusů (!) a nastřílel 22 bodů!!! Akeem Wright jich přidal 17, domácí měli fantastickou úspěšnost tříbodové střelby 66,7%).

Zkraje druhého poločasu Nikósie svůj náskok ještě mírně navýšila (61:47), ale v 25. minutě Kamil Švrdlík z protiútoku posunul šňůru svého týmu na 2:10 (stav 63:57). Blíž se Beksa dlouho nedostávala, i kvůli zbytečným ztrátám míče a čtyřem neproměněným trestným hodům v řadě.

Osm minut před koncem utkání JIP ztrácel sedm bodů (75:68), jenže Burnatowski záhy přihodil svoji další trojku a po dalších dvou ztrátách v útoku se domácí opět, tentokrát už definitivně vzdálili (82:68).

Pardubičtí basketbalisté v závěru hráli alespoň o udržení lepší vzájemné bilance s Nikósií: v Tipsport aréně zdolali APOEL pětibodovým rozdílem, ovšem blíž než na 9bodový odstup se v koncovce nedostali.