Upravit stránku
22. 07. 2016

Beksa zná soupeře ve FIBA Europe Cupu


BC Siauliai, Apoel Nikósia a jeden z trojice Rilski, Tsmoki a Nahariya. To budou soupeři Beksy ve FIBA Europe Cupu, jehož losování dnes proběhlo v Mnichově.

Účastníci FIBA Europe Cupu byli před losováním rozděleni do dvou konferencí podle geografické polohy, a nasazeni do jednotlivých košů. Pardubičtí basketbalisté byli ve 2. konferenci nalosováni do skupiny J, v níž se střetnou s litevským BC Siauliai a kyperským Apoelem Nicosia. Čtvrtý tým vzejde z kvalifikační fáze z izraelsko-bělorusko-bulharské trojice Ironi Nahariya, Tsmoki Minsk, BC Rilski Sportist.

"Jsme velice rádi, že jsme byli nasazeni rovnou do základní skupiny a nemusíme hrát kvalifikaci, což je i úspěchem diplomacie České basketbalové federace a samotného klubu," předeslal předseda představenstva Pavel Stara.

Losování, na němž pardubický klub reprezentovali generální manažer Martin Marek a PR manažer René Peška, sledoval v živém přenosu na youtube kanálu FIBA Europe. "Věřil jsem, že nám naši zástupci v Mnichově přinesou štěstí," pousmál se Pavel Stara.

"Na evropské scéně jsme staronovými účastníky (BK Pardubice hrál tehdejší EuroChallenge Cup v sezoně 2011/2012 - pozn. aut.) a dobře si uvědomujeme, že to budeme mít těžké, například po stránce zkušeností apod. Těžko odhadovat sílu našich soupeřů, nicméně jedná se o týmy, které hrají evropské poháry pravidelně. Nyní již víme, kdy a s kým budeme hrát a těšíme se na přípravu. Motivaci máme velkou," uzavřel předseda představenstva BK Pardubice.

Základní skupiny FIBA Europe Cupu budou rozehrány 19. října. Přesný rozpis zápasů bude oznámen v nejbližších dnech. Domovským stánkem pardubických basketbalistů pro utkání evropského poháru bude Tipsport aréna Pardubice.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti