Upravit stránku
08. 08. 2023

Beksa zná soupeře ve FIBA EC


V tříčlenné skupině G kvalifikace FIBA Europe Cupu se Beksa utká se španělskou Zaragozou a švédským Jämtlandem. Rozhodl o tom dnešní odpolední losovací akt v německém Mnichově.

Kvalifikační turnaje se odehrají v prvním říjnovém týdnu, skupinu G bude hostit švédský klub.

Vítězný tým si zajistí místo ve čtyřčlenné základní skupině F, v níž již figurují izraelský Ironi Ness Ziona B.C. a italský Happy Casa Brindisi, dalším týmem bude horší z estonsko-švédské dvojice BC Kalev/Cramo - Norrköping Dolphins, kteří se utkají v kvalifikaci Basketball Champions League. "Zaragoza je asi nejtěžší protivník, jakého jsme mohli v této fázi poháru dostat. Hrají ACB, tedy nejlepší soutěž v Evropě, na druhou stranu to bude skvělá příležitost nejen pro nás, hráče, ale i pro celý klub: mít možnost se s takovým klubem potkat a porazit ho," konstatoval pivot Kamil Švrdlík bezprostředně po losu.

"Jämtland sice nemá tak zvučné jméno jako Zaragoza, ale bude hrát doma, takže i tento soupeř pro nás bude výzva. Rád bych řekl, že se na návrat do FIBA Europe Cupu moc těšíme a ani tímto náročným losem se naše ambice nemění. Myslím si, že odhodlání poprat se o postup do hlavní fáze nám rozhodně chybět nebude. Moc se na tyto zápasy těšíme!" zdůraznil Kamil Švrdlík.

Na slova pardubického kapitána navázal v podobném duchu i jeho spoluhráč, rozehrávač Petr Šafarčík. "Los bych popsal stejně jako můj spoluhráč David Pekárek, a to tak, že nebyl úplně ideální," pousmál se Peca.

"My jsme si samozřejmě přáli, abychom se vyhnuli Zaragoze, protože za mě je to nejlepší tym v kvalifikaci. Já jsem si proti Zaragoze zahrál před 2 lety s Nymburkem v osmifinále Basketball Champions League, takže je mi jasné, že nás nečeká nic lehkého. O švédskem Jämtlandu jsem si jen velmi rychle zjistil, že minulý rok se také pokoušel probojovat přes kvalifikaci tohoto evropského poháru, ale nepovedlo se mu to. Na našem odhodlání a touze postoupit do hlavní fáze se nicméně nic nemění. Turnaj se bude odehrávat na začátku sezony, kdy týmy ještě nejsou optimálně sehrané a obzvlášť při turnajovém způsobu, kdy jde o 2 zápasy, se může stát cokoliv. My teď alespoň máme extrémní motivaci do práce, která pro nás dnes začala prvním dnem přípravy. BEKSA!" odhodlaně dodal Petr Šafarčík.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti