Upravit stránku
11. 07. 2018

Beksa zná možné soupeře


Zahrají si pardubičtí basketbalisté poprvé v klubové historii základní fázi Basketball Champions League? O tom rozhodnou dvě utkání 3. kvalifikačního kola.

Losování kvalifikačních kol i základní části Basketball Champions League se uskutečnilo dnes v ženevském House of Basketball.

Kvalifikace má celkem 3 kola, přičemž pardubický tým figuruje mezi šesticí týmů zařazených v posledním, tedy kvalifikačním 3. kole. Náš soupeř tedy vzejde z úvodních dvou kvalifikačních kol, konkrétně z týmů FC Porto (Portugalsko), Nižný Novgorod (Rusko), Dinamo Tbilisi (Gruzie) a Aris Soluň (Řecko).

"Všechny čtyři týmy jsou nesmírně silné a kvalitní," uvedl bezprostředně po losu generální manažer Martin Marek. Za favority úvodních dvou kvalifikačních kol považuje řecký a ruský tým. "Samozřejmě, Novgorod a Aris jsou velkými favority. Uvidíme, na kterého soupeře narazíme, každopádně se na tuto konfrontaci moc těšíme."

V ročníku 2018/2019 si základní fázi Basketball Champions League zahrají oba finalisté: ČEZ Basketball Nymburk a BK Opava. Pardubice se k nim mohou přiřadit, pokud uspějí v kvalifikačním dvojutkání. V případě našeho postupu do základní fáze bychom hráli ve skupině A. Našimi soupeři by byli MHP Riesen Ludwigsburg (Německo), Banvit (Turecko), Sidigas Avellino (Itálie), Ventspils (Lotyšsko), Le Mans (Francie), Anwil Wloclawek (Polsko) a vítěz kvalifikační části mezi Tel Avivem, Spirou Charleroi, Leicesterem, Bakkenem a Murcií. "Případný postup a možní soupeři ve skupině A jsou pro nás obrovskou motivací," doplnil Martin Marek.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti