Upravit stránku
01. 08. 2016

Beksa zahájila přípravu na novou sezonu


První srpnový den je termínem, kdy basketbalisté BK JIP Pardubice zahájily přípravu na nadcházející výjimečnou sezonu 2016/2017.

Proč výjimečnou?

Kromě účasti v domácích soutěžích, tedy Kooperativa Národní basketbalové lize a Českém poháru, se v ní Beksa vrátí na evropskou scénu, konkrétně se představí v prestižním FIBA Europe Cupu. Losování proběhlo ve druhé polovině července v Mnichově a pardubický klub byl nasazen přímo do základní skupiny, v níž se utká s kyperským s Apoelem Nikósie, litevským BC Šiauliai a poraženým týmem z kvalifikace o Ligu mistrů mezi izraelskou Naharijou a vítězem duelu mezi bulharským Rilski a běloruským Cmoki Minsk.

K prvnímu společnému tréninku, kterému předcházelo úvodní slovo předsedy představenstva Pavla Stary, se Beksa sešla dnes v podvečer ve Sportovní hale Dašická. Pro kouče Levella Sanderse je potěšující, že má hned od startu přípravy k dispozici kompletní tým, včetně amerického tria Lamb Autrey-Jobi Wall-Dominez Burnett.

Téměř kompletní je již i rozpis přípravných zápasů.

K prvním herním testům se JIP vydá na konci srpna na Slovensko, kde odehraje dvě utkání: v úterý 30. srpna v Prievidzi a ve středu 31. srpna na palubovce Interu Bratislava. "Všechny zbývající zápasy odehrajeme v domácím prostředí," podotkl vedoucí týmu Martin Šorf.

Ve dnech 5. až 7. září bude na programu mezinárodní turnaj ve Sportovní hale Dašická. "Kromě našeho týmu se na něm představí rakouský Kapfenberg a slovenský Svit, v jednání je ještě účast čtvrtého klubu," řekl dále Martin Šorf.

V neděli 11. září pardubické basketbalisty prověří další rakouský tým Klosterneuburg a v generálce na start Kooperativa NBL se Pardubice utkají v sobotu 17. září se slovenskou Handlovou. První ostrý duel nového ročníku nejvyšší české soutěže čeká Beksu v sobotu 24. září ve Svitavách.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti