Upravit stránku
05. 11. 2015

Beksa vyzve mistry


Tenhle zápas bude bavit, o tom vůbec nepochybujte! Beksa, s podporou svých fans v zádech, bude usilovat o sedmou výhru v sezoně proti nejtěžšímu protivníkovi: přijede ČEZ Basketball Nymburk.

9. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice vs. ČEZ Basketball Nymburk
pátek 6. 11. v 17 hodin, Sportovní hala Dašická

Co lze čekat od megahitu mezi třetí Beksou a nymburským lídrem NBL? Maximální nasazení všech aktérů. Tryskovou hru dopředu, jíž se prezentují oba týmy. A především naprosto exkluzivní kulisu v do posledního místa našlapané hale Dašická!

Beksa dosud odehrála osm zápasů s aktivní bilancí výher a porážek 6/2. Naposledy podle očekávání přehrála poslední Brno, a to přesvědčivým rozdílem 27 bodů.

Nymburk má za sebou v NBL jen dvě utkání a obě vyhrál, přičemž pokaždé ukázal svou ofenzivní sílu: v Prostějově trimfoval 110:86 a v Jindřichově Hradci 92:69. V tomto týdnu čeští šampióni nastoupili v rámci FIBA Europe Cupu a překvapivě ve své hale podlehli dánskému Aarhusu 64:66 (nejvíce bodů: Sant-Roos 16, Hruban 14, Benda 8, Randle 7...).

Nejvýraznějšími bodovými přispěvateli v nymburském dresu v české nejvyšší soutěži jsou američtí rozehrávači Chasson Randle (průměr 17,5 bodu) a Michael Dixon (13,0), belgický křídelník Maxime de Zeeuw (15,0) a kubánský křídelník Howard Sant-Roos (11,0). Pátým cizincem je 208 cm vysoký americký pivot Julian Vaughn a šestým do party nedávno přišedší islandský reprezentační rozehrávač Hördur Vilhjalmsson.

"Všichni by měli mít maximální touhu uspět," říká kouč Dušan Bohunický

Svůj tým povede do pátého domácího zápasu v letošním ročníku Kooperativa NBL. Ten první, v Tipsport aréně proti Opavě, Beksa těsně ztratila, následující tři ve Sportovní hale Dašická vyhrála. Teď na pardubický tým čeká nejtěžší herní test. "Každý by měl mít maximální motivaci," podotýká trenér Dušan Bohunický.

Nymburk zásadně přestavěl svůj tým, obměnil zejména sestavu zahraničních hráčů. Jak se to projevuje na jeho způsobu hry?
„Na herním stylu Nymburku se hodně projevuje mládí a hladovost nových hráčů, kteří do klubu přišli. Jak v přípravném utkání, které jsme proti nymburským basketbalistům odehráli, tak v dalších zápasech na začátku sezony se tento tým prezentuje hrou podle moderního trendu, tedy maximální rychlostí. Přirovnal bych ji ke hře českého národního týmu se Satoranským a Veselým.“

Co to bude znamenat pro váš tým?
„Z naší strany bude důležité, abychom co nejlépe zastavovali rychlou přechodovou fázi soupeře, a naopak sami navázali na hru, kterou jsme produkovali v přípravě i teď v posledních zápasech, kdy se také snažíme o rychlý přechod na útočnou polovinu hřiště.“

Beksu čeká nejtěžší protivník v NBL, očekává se vyprodaná hala. Nažhavení tedy bude maximální, je to tak?
„Systém letošní základní části je takový, že každý tým se potká s Nymburkem jen jednou. Možnost poměřit se s tímto týmem by měla být pro každého hráče maximální motivací, všichni by měli mít maximální touhu uspět. Pevně věřím, že náš tým je schopen se Nymburku postavit.“

PARKING U HALY DAŠICKÁ

Parkování pro osobní automobily je zajištěno:

* ve vyhrazeném pruhu v ulici Dašická
(v čase od 16 hodin do skončení utkání)

* na prostranství před Gymnáziem Pardubice (viz obrázek).

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti