Upravit stránku
09. 12. 2016

Beksa vyzve lídra tabulky


Poslední předvánoční domácí utkání odehrají pardubičtí basketbalisté proti nymburským obhájcům titulu, v letošní ligové sezoně dosud neporaženým.

15. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice (11/3) vs. ČEZ Basketball Nymburk (14/0)
sobota 10. 12. v 17 hodin, Sportovní hala Dašická

14 výher, žádná porážka.

Nymburští basketbalisté naplňují předsezonní předpoklady a českou nejvyšší soutěží opět kráčejí velmi jistým krokem. Disponují nejproduktivnějším útokem (průměr 97,1 bodu na zápas!) i nejpevnější obranou (64,6), zpoza tříbodového oblouku pálí s ohromující týmovou úspěšností 43,4% (v průměru trefí více než 10 trojek).

V dobré pohodě však hraje i Beksa, která naposledy velmi dobře zvládla náročný “dvojzápas” s nebezpečným Kolínem: v rámci Kooperativa NBL ho před týdnem ve své hale přehrála jednoznačně 87:71 a ve středu si z jeho palubovky odvezla postupovou výhru v Českém poháru v poměru 75:71.

Rozhovor s trenérem Tomášem Bartoškem

V jaké konstelaci jdeme do zápasu s Nymburkem?
“V dobré. Poslední ligový zápas jsme zvládli velmi dobře nejen výsledkově, ale i co se týče předvedené hry, také pohárové utkání se nám podařilo zvládnout. Myslím si, že celkově máme za sebou povedené období jak v poháru, tak i v Kooperativa NBL. Na Nymburk musíme jít se sebevědomím a s odhodláním uspět. Ve FIBA Europe Cupu jsme dokázali porazit Minsk, což je také nesmírně kvalitní tým, dlouholetý účastník VTB ligy, stejně jako ještě loni český hegemon.”

Jaký způsob hry je charakteristický pro současný Nymburk?
“Extrémní snaha hrát rychle dopředu jak po ztrátě míče, tak i po obranném doskoku a po obdrženém koši. Jejich rychlý protiútok je velmi nebezpečný a jeho eliminace bude to jeden z klíčů k našemu úspěchu v tomto utkání. Nemají klasického těžkého pivota, ale o to jsou atletičtější, rychlejší a agresivnější. Hodně se opírají také o vysokou úspěšnost střelby z delší vzdálenosti (Hruban, Allen a další).”

Rychlá přechodová fáze je také naší doménou, nicméně základním předpokladem bude minimalizovat ztráty právě v přechodu na útočnou polovinu hřiště, souhlasíte?
“My se snažíme hrát co nejrychlejší přechod do útoku a z toho může plynout pár chyb, ale často jsou tyto chyby zbytečné: chceme ještě něco vymyslet, ale zbytečně si komplikujeme situaci, dostaneme se do úzkých a ztráty rychle narůstají. Musíme hrát jednodušeji a účelněji. Koncentrace na utkání s Nymburkem bude vysoká je to utkání srovnatelné s evropským pohárem,  všichni hráči, trenéři, klub, fanoušci se na něj těší. Očekávám, že soustředěnost na každou činnost bude vysoká a věřím, že ztráty udržíme na co nejnižším čísle, protože to je další klíčový faktor pro úspěch s Nymburkem.”

Doprovodný program
  • K dispozici je hlídaný dětský koutek (vedle McDonald's rodinné tribuny).
  • Ve Fan shopu lze zakoupit mj. speciální kořenící směsi, sestavené přímo hráči a trenérem Beksy: Šutysovo koření, Lambovo koření a vánoční Ellův punč.
  • Timeouty a přestávky mezi čtvrtinami vyplní IM CHEER Pardubice.
  • O přestávce mezi poločasy vystoupí tanečníci Aerobic centra Pardubice, v divácké soutěži bude hlavní cenou medovník od kavárny Nano café.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti