Upravit stránku
02. 12. 2016

Beksa vyzve Kolín


Dvě nejbližší utkání odehrají pardubičtí basketbalisté proti stejnému soupeři. V sobotu v lize i ve středu v Českém poháru změří síly s rozjetým Kolínem.

14. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice (10/3) vs. BC Geosan Kolín (7/6)
sobota 3. 12. v 17 hodin, Sportovní hala Dašická

"Je důležité se vždycky soustředit jen na nejbližší zápas, nekoukat se na to, co bude za týden. I když budeme hrát dvakrát v řadě s Kolínem, chystáme se nejdříve na sobotní zápas a až po tomhle, doufejme vítězném, utkání budeme přemýšlet o středě," předesílá rozehrávač Viktor Půlpán, že on i jeho spoluhráči nyní upínají veškerou pozornost k sobotnímu ligovému duelu.

Není pochyb o tom, že Beksu čeká nesmírně náročná bitva, vždyť Kolín je jedním z aspirantů na medailové příčky.

Kouč Predrag Benáček má k dispozici široký a velice zkušený kádr, tvořený pěti ostřílenými zahraničními borci a zkušenými českými hráči. Rozehrávač Bojan Bakič je s průměrem 17,6 bodu na zápas čtvrtým nejlepším střelcem ligy - výtečně střílí trojky (38%) a doslova famózně trestné hody (96,6% - 56/58)!!! Velmi nebezpečné je podkošové duo Lee Skinner (14,5 bodu)-David Machač (13,3 bodu)-Garret Kerr (12,6 bodu), které se dohromady skládá na 7 útočných doskoků.

Ve druhé polovině října Geosan posílil rozehrávač Chris Dixon (8,8 bodu), do základní rotace patří i nebezpečný trojkař Michal Vocetka (8,3 bodu) a rozehrávači Jimmie Hunt se Štefanem Ličartovským (oba 5,2 bodu, Ličartovský střílí trojky s úspěšností 41,9%). "Kolín se hodně zvedl a bude to velmi těžký zápas," predikuje Viktor Půlpán. Kde vidí největší sílu soupeře? "Ač kolínští hráči nejsou zas tak velcí, jsou hodně silní na doskoku. Na perimetru mají výborné střelce, trefit se z dálky umí prakticky kdokoliv. Na to si musíme dát pozor.”

První vzájemný zápas na začátku sezony ovládla Beksa, která v Kolíně triumfovala po velice dobrém výkonu 83:96 (nejvíce bodů: Vocetka 17, Kerr 16, Bakič 15, Machač 15, Skinner 8... - Burnett 24, Autrey 19, Švrdlík 16, Wall 12, Půlpán 11...).

V minulém kole však překvapivě zaváhala v Prostějově. Jak to udělat, aby se tým vrátil na vítěznou vlnu? "My musíme vstoupit do zápasu s maximální agresivitou. Optimální by bylo, abychom hned od začátku udávali tempo hry, hráli co nejrychleji a nedali soupeři šanci pomýšlet na úspěch," zná recept Viktor Půlpán.

Partner utkání: Alfredo catering

Partnerem utkání je společnost Alfredo catering, která věnuje hlavní cenu do divácké soutěže: poukaz na konzumaci v restauraci Tennis club v hodnotě 500 Kč plus lahev francouzského sektu.

Doprovodný program
  • Time-outy vyplní cheerleaders IM CHEER Pardubice.
  • O přestávkách mezi čtvrtinami vystoupí členové Aerobic centra Pardubice.
  • Mezi 1. a 2. poločasem taneční páry RockDance Pardubice s ukázkami akrobatického rokenrolu.
  • K dispozici je hlídaný dětský koutek, vedle McDonald's rodinné tribuny.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti