Upravit stránku
08. 03. 2020

Beksa vs. Vídeň


První krok v Rakousku zvládli, teď chtějí pardubičtí basketbalisté udělat druhý. Pokud uspějí v domácí semifinálové odvetě s Vídní, postoupí do finále Alpe Adria Cupu!

SEMIFINÁLE ALPE ADRIA CUPU, ZÁPAS Č. 2:

BK JIP Pardubice vs. BC Hallmann Vídeň
pondělí 9. 3. v 18 hodin, Sportovní hala Dašická

Beksa zatím prochází letošním ročníkem Alpe Adria Cupu bez jediného zaváhání. Při své premiérové účasti v tomto evropském poháru dosud neprohrála, což platilo jak v základní fázi (bilance 6 výher / 0 porážek), tak v probíhajícím play-off: nejprve ve čtvrtfinále vyřadila slovenské Levice a do semifinále vykročila tříbodovou výhrou ve Vídni. Je tedy nasnadě, že pokud svoji neporazitelnost udrží i v domácím utkání číslo 2, zajistí si postup do finále právě na úkor rakouského klubu. "Čeká nás zápas o finále, takže máme všichni obrovskou motivaci," zdůraznil pardubický kouč Ken Scalabroni.

První duel v Rakousku byl poznamenán neuvěřitelně tendenčním rozhodováním rakouských rozhodčích. Více než dvojnásobný počet osobních chyb hráčů Beksy, nesportovní fauly, technická chyba trenéra Scalabroniho, poměr střílených šestek 36 - 8…!!! To všechno hrálo do karet Vídni, ovšem pardubičtí hráči se s tím dokázali vypořádat a po obratu ve druhé půli zvítězili 86:83. Na vítězné vlně se udrželi i v sobotu, kdy v 6. kole nadstavbové části NBL složili druhou Opavu po zcela jednoznačném průběhu 97:65! “S tímto zaujetím a touhou po vítězství bychom měli hrát každý zápas! Doufám, že na šňůru tří vítězství navážeme i v semifinále Alpe Adria Cupu a podaří se nám postoupit do finále,” přál si kapitán Radek Nečas.

"Vídeň má velmi zkušený tým, který hraje spolu - hráči dobře pohybují míčem, mají dobré rozestavení, kvalitní střelce z dálky. Bude to náročný zápas," míní Ken Scalabroni, jehož družina vyhrála už tři utkání v řadě. Zejména poslední zápas, hraný před dvěma dny v domácí hale, nepochybně bavil nejen hráče, ale především fanoušky: aby ne, vždyť druhý tým tabulky odjel z Pardubic s 32bodovým výpraskem! Právě na tento vydařený večer chce Beksa navázat v semifinálové odvetě s Vídní. "Rádi bychom rádi navázali na dobré věci ze sobotního ligového utkání s Opavou, zejména z pohledu obrany a doskakování. Věřím, že budeme hrát s velkou intenzitou, s energií, kterou nám dodají i naši fanoušci. Těšíme se, že jich opět přijde co nejvíce a znovu nás podpoří," doplnil trenér.

Máme velkou motivaci, shodují se hráči

Viktor Půlpán (rozehrávač Beksy):
"Klíčové bude, abychom do zápasu vstoupili co nejlépe, jelikož ve Vídni jsme nezačali tak, jak jsme chtěli, a proto jsme se tam na vítězství tak nadřeli. Věřím tomu, že když dobře začneme, tak to pro nás bude skvělý zápas, stejně jako sobotní utkání proti Opavě. Všichni chceme uspět, velkou motivací jsou pro nás i naši fanoušci. I kvůli nim bychom chtěli postoupit až do finále, abychom jim tím mohli poděkovat za jejich podporu během celé letošní sezony."

Prokop Slanina (pivot Beksy):
"Máme velkou motivaci, chceme se dostat do finále. Tuhle soutěž bereme od samého začátku naprosto vážně, čemuž odpovídají i naše výsledky - ještě jsme neprohráli. Za klíčové faktory odvety s Vídní považuji hlavně naši obranu a doskok. Musíme se vyvarovat hloupých chyb v obraně, kterých jsme v Rakousku udělali poměrně hodně. Pokud se nám to podaří, věřím, že vyhrajeme a postoupíme do finále, což je náš cíl."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti