Upravit stránku
06. 10. 2023

Beksa vs. Ústí n. L.


Po dvou kvalifikačních zápasech FIBA Europe Cupu, které odehráli ve Švédsku, se pardubičtí basketbalisté musejí opět přeorientovat na Kooperativa NBL, v jejímž 5. kole vyzvou ústeckou SLUNETU.

5. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK KVIS Pardubice (3/0) vs. SLUNETA Ústí nad Labem (1/3)
neděle 8. 10. v 17:30 | Sportovní hala Dašická

Dvě náročná utkání, v nichž se svěřenci Dina Repeši utkali se španělskou Zaragozou a švédským Jämtlandem, považuje trenér Beksy za velice přínosnou zkušenost. "Hrát kvalifikaci bylo skvělé rozhodnutí, i když se nám nakonec nepodařilo postoupit," míní trenér Dino Repeša po dvou těsných porážkách. "Pro hráče je to super zkušenost. Škoda, že jsme neměli tuto možnost už před rokem nebo dvěma, protože právě zkušenosti z těchto velmi náročných pohárových zápasů nám znatelně chybí. Věřím, že v budoucnosti se pardubický klub bude pravidelně účastnit evropských FIBA pohárů. Kluci se tím určitě budou zlepšovat, získávání takovýchto zkušeností je nejen pro ně, ale i pro celý klub nesmírně důležité," řekl dále kouč Beksy.

Do nového ročníku Kooperativa NBL jsme vstoupili výtečně, třemi výhrami za sebou. Po dechberoucím, úspěšně zvládnutém dramatu v Děčíně (výhra 112:111 po druhém prodloužení) jsme zvládli i následující dva domácí zápasy s Brnem a Ostravou.

Severočeši oproti tomu vstoupili do nového ročníku Kooperativa NBL třemi porážkami v řadě, ovšem ve středu si z Ostravy přivezli první vítězství, a to naprosto jednoznačné: domácí Novou huť zdrtili 91:62 (nejvíce bodů Ústí: Nichols 23, Pecka 15, Autrey 14, Váňa 10, Nábělek 9, Johnson 8, Karlovský 8...). "Tenhle zápas nám o našem soupeři moc neřekl, protože Ústí v něm bylo hned od začátku dominantní," podotkl Dino Repeša.

"Viděli jsme ale i předchozí derby s Děčínem, které bylo 38 minut velmi vyrovnané. Ústí dalo za první poločas 56 bodů, čímž potvrdilo svůj útočný talent." Jak by pardubický kouč charakterizoval současnou SLUNETU a jaké faktory budou klíčové pro konečný výsledek? "Jako každý rok, i letos mají dost cizinců s velkým útočným talentem, které doplňují 2-3 kvalitní čeští hráči. My se po návratu z FIBA Europe Cupu musíme co nejlépe připravit, jak fyzicky, tak mentálně. Z mé trenérské zkušenosti vím, že týmy, které se vracejí z evropských pohárů zpět do národních soutěží, mají občas problém předvést svůj nejlepší výkon, a proto musíme udělat maximum, abychom odehráli kvalitní zápas a vyhráli," doplnil Dino Repeša.

Doprovodný program:
  • time-outy a přestávky mezi čtvrtinami: cheerleaders PM Stars Pardubice
  • přestávka mezi poločasy: divácká soutěž o dort od Cukrárny v Pernštýnské

Do zápasu musíme vložit hodně energie, nabádá Tomáš Vyoral

Vyo, ze švédského Östersundu jsme se vrátili se dvěma porážkami a bez postupu do základní fáze FIBA Europe Cupu, nicméně v konfrontaci s velice kvalitními soupeři jsme rozhodně obstáli. Neměly by tedy zmíněné porážky nijak zatřást naším sebevědomím, nabraným na startu Kooperativa NBL třemi výhrami v řadě?
"Ve Švédsku jsme hráli dobrý basket, i když výsledkově nám to nevyšlo, dvě prohry jsou i pro nás zklamáním. Z těchto dvou zápasů si musíme vzít to nejlepší. Dokázali jsme si, že jsme schopni hrát vyrovnaně i se španělským týmem, což je rozhodně pozitivní. Jak už jsi navíc řekl, do české ligy jsme vstoupili třemi výhrami za sebou a určitě uděláme maximum, abychom přidali další."

Náš nedělní soupeř uprostřed týdne poprvé v sezoně vyhrál, jeho soupisku navíc rozšířil dobře známý Lamb Autrey, který tvoří nebezpečné rozehrávačské duo s Tyem Nicholsem. Jaký zápas z tohoto pohledu očekáváš?
"O Ústí je dlouhodobě známé, že všechno se točí okolo kvalitních Američanů, kteří jsou individuálně velice zdatní, takže klíčem bude jednoznačně naše týmová obrana. Potřebujeme je zastavit na co nejnižším počtu bodů. Myslím si, že v útoku nemáme nijak zásadní problémy, skórujeme velký počet bodů. Hlavní bude naše defenzivní činnost."

S Ústím jsme hráli před třemi týdny poslední přípravné utkání. Je možné si z něj vzít nějaké zásadní poznatky, nebo čekáš úplně jiný duel?
"Určitě bude jiný v tom, že bude plná hala našich fanoušků, což je samozřejmě moc fajn. Jinak si myslím, že Ústí toho systémově nebude moc měnit, to samé se dá říct i o nás. V tomhle směru to asi bude podobné, ale co se určitě musí zlepšit, je naše nasazení. Co si matně pamatuju, ten přípravný zápas jsme neodehráli nijak skvěle. V neděli musíme nastoupit s větší energií a bojovností."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti