Upravit stránku
03. 02. 2023

Beksa vs. Ústí n. L.


Parádní zakončení základní části Kooperativa NBL! V Pardubicích na sebe narazí dva týmy s nejlepší aktuální formou: Beksa vyzve před svými fanoušky ústeckou SLUNETU.

22. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK KVIS Pardubice (13/8) vs. SLUNETA Ústí n. L. (13/8)
sobota 4. 2. v 18 hodin | Sportovní hala Dašická

Co lepšího mohla nabídnout základní část Kooperativa NBL v cílové rovince, než atraktivní střet dvou týmů, nesoucích se na vítězné vlně? Beksa, která napříč všemi třemi soutěžemi, jichž se účastní, úspěšně zvládla posledních šest zápasů (4 v NBL a po jednom v Českém poháru a Alpe Adria Cupu), vyzve Ústí nad Labem, tým s aktuálně nejlepší formou v celém ligovém pelotonu! Posuďte sami: SLUNETA naposledy prohrála v NBL v první polovině prosince v Děčíně (o kolo dříve padla doma s Beksou), od té doby posbírala 9 (!) výher v řadě, nadto uprostřed tohoto týdne uspěla i v opavské hale ve čtvrtfinále Českého poháru! "Je potřeba říci, že v probíhající sezoně se ústecký tým změnil, na konci listopadu přišli dva noví cizinci," upozornil trenér Dino Repeša na jeden z klíčových aspektů, který měl zcela zásadní vliv na herní progres našeho sobotního soupeře.

Jak nový rozehrávač Tony Hicks (průměry 15,8 bodu + 5,8 asistence), tak křídelník Maishe Dailey (9,3 bodu) výrazně pomohli pozvednout výkony severočeského klubu. "Ústí jako každý rok táhne 5 kvalitních cizinců plus dva tři zajímaví čeští hráči," řekl dále Dino Repeša. Ústeckým top-skórerem je zkušený křídelník Spencer Svejcar (18,8 bodu + 3,2 asistence, trojky 38,6% - 51/132), dvouciferné bodové průměry si drží také klíčový pivot Ladislav Pecka (16,3 bodu + 7,8 doskoku) a křídelník Kristopher Martin (15,4 bodu, trojky 46,7% - 43/92), mezi stěžejní pilíře patří i další podkošový muž Delvon Johnson (8 bodů + 10,1 doskoku, z toho 3,4 útočného).
"Hrají na dost střel, dávají dost bodů," poukázal Dino Repeša na skvělý průměr nastřílených bodů, který za posledních 10 odehraných zápasů (včetně středeční pohárové výhry v Opavě 102:90) činí neskutečných 93,4 bodu!! Z druhé strany je třeba vyzvednout naši výtečnou defenzívu, která je dlouhodobě - bráno čistě řečí čísel, tedy počtem inkasovaných bodů - číslem 1 v celé NBL. "Náš cíl je jasný: zastavit útočný talent Ústí, zvlášť jejich hru 1 na 1, kterou mají američtí hráči rádi," zdůraznil kouč Beksy.

Před posledním kolem základní části mají oba sokové shodnou zápasovou bilanci 13/8. Pomohli jsme si k ní i cenným triumfem v hale SLUNETY.

"Za žádnou cenu nechceme přijít o tuto výhodu, kterou jsme získali vítězstvím v Ústí," připomněl Dino Repeša prosincový úvodní vzájemný duel na severu Čech, který skončil výsledkem 71:81 (nejvíce bodů: Pecka 14, Martin 13, Svejcar 12, Hicks 12, Dailey 7, Johnson 6... - Pekárek 20, Rikić 16, Vyoral 14, Čolak 11, Švrdlík 10, Šafarčík 5...). "Myslím, že v takto vyrovnané soutěži, jakou je současbá Kooperativa NBL, bude na konci dlouhodobé části rozhodovat každá výhra," míní pardubický trenér, jenž s úsměvem dodal: "Venku bude sněžit a bude zima, tak se přijďte podívat do haly na dobrý basket."

Vyjádření klubu k četným dotazům fanoušků, týkajících se shodného termínu i začátku utkání se zápasem FK Pardubice vs. SK Slavia Praha: Ačkoliv jsme o této přímé termínové kolizi věděli mnoho týdnů dopředu, nebylo možné ji změnit. V našem případě se jedná o poslední kolo základní části Kooperativa NBL, kdy je vedením soutěže úředně nařízen totožný termín (den i čas) všech šesti utkání daného kola.

“Bude to dobrá zkouška pro naši obranu,” míní rozehrávač Tomáš Vyoral

Vyo, ústecký tým vyhrál desetkrát v řadě, v tomto období skóruje více než 93 bodů na zápas! Jak bys současnou SLUNETU charakterizoval?
"Je to tým založený na Američanech a Ládovi Peckovi. Hrají v menším počtu lidí, takže na ně musíme tlačit a přeběhat je. Sice teď dávají spoustu bodů, ale my máme nejlepší obranu v lize, takže naším cílem musí být stlačit je co nejvíc pod těch 90 bodů. V útoku nám to už snad bude padat víc a věřím, že vyhrajeme."

Zmínil jsi naši kvalitní defenzívu. Co bude klíčové, abychom dokázali eliminovat tým s tak velkým útočným talentem, jakým disponuje Ústí n. L.?
"V první řadě musíme dobře bránit 1 na 1, ale zároveň bude potřeba si dobře vypomáhat. Myslím si, že tenhle zápas bude dobrou zkouškou pro naši obranu, jestli fakt tak dobře bráníme. Souhlasím, že Ústí má útočně velmi talentované hráče a uvidíme, jak si s nimi dokážeme poradit."

Jaké další klíčové faktory bys zmínil?
"Zaprvé půjde o to, kolik toho ubráníme. Zadruhé, kolik bodů dáme z rychlých protiútoků. Určitě se nám hraje líp, když dáme nějaké jednoduché body. Jsou zápasy, kdy se na koš hodně nadřeme, takže by nám dost pomohlo, kdybychom dokázali skórovat i snadnější koše z protiútoků."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti