Upravit stránku
28. 01. 2022

Beksa vs. Ústí


Nadstavbová část NBL začíná! Beksa na jejím startu vyzve ústeckou Slunetu, která je spolu s Nymburkem jediným týmem, který jsme v základní části neporazili. Vyjde to na třetí pokus?

1. KOLO NADSTAVBOVÉ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

BK Pardubice (13/9) vs. Sluneta Ústí n. L. (11/11)
sobota 29. 1. v 17:30 | Sportovní hala Dašická

Úspěšně vstoupit do nadstavbové části NBL - cíl číslo 1.

Cíl číslo 2? Konečně v letošní sezoně pokořit ústeckou Slunetu, s níž jsme v základní části prohráli obě dvě vzájemná střetnutí.

Ba co víc, tento severočeský tým není v poslední době naším oblíbeným soupeřem, vždyť jsme s ním prohráli již pětkrát v řadě! Poslední výhra Beksy se datuje k 5. lednu 2020, což je více než 2 roky… A ještě jedna velmi netradiční pikantnost: v oněch předcházejících pěti neúspěšných vzájemných duelech jsme hned čtyřikrát nastříleli shodně (en) 76 bodů (!!!) a jednou jsme jich zaznamenali 77…

Do sobotního zápasu však půjdeme v dobrém rozpoložení. Po Novém roce jsme nabrali velmi dobrou formu a postupně jsme v lize srazili USK Praha, Jindřichův Hradec, Opavu a Kolín, v Alpe Adria Cupu jsme uspěli jak v závěrečném duelu základní fáze proti Welsu, tak v polovině tohoto týdne v úvodním čtvrtfinále s Ilirijí Lublaň. Naše šňůra tedy čítá již 6 vítězných utkání v řadě! "Pro nás je to velmi důležité utkání, i proto, že jsme s nimi oba zápasy v základní části prohráli. Naší motivací je určitě Ústí poprvé v sezoně porazit a potvrdit dobrou formu, kterou teď máme," burcuje rozehrávač Matěj Burda, jenž se vrací do hry po zranění.

Sluneta proklouzla do elitní skupiny A1 až v napínavém posledním dějství základní části, kdy v přímém souboji o poslední volné místo přetlačila houževnatý Děčín 77:73, čímž vyrovnala svoji bilanci výher a porážek na 11/11. Bodovými lídry hostů jsou zkušené americké posily, všestranný rozehrávač Lamb Autrey (průměry 16,6 bodu + 7,3 doskoku + 6,5 asistence) s nebezpečným tříbodovým střelcem Spencerem Svejcarem (15,5 bodu, trojky 36% - 52/145). V dvouciferných bodových hodnotách je ještě podkošové duo Ladislav Pecka (14,2 bodu + 7,3 doskoku, trojky 39,8% - 33/83) a Delvon Johnson (11 bodů + 8,4 doskoku, z toho 3,9 útočného!).

"Ústí hraje v užší rotaci. Má dominantního hráče v Lambu Autreym, na kterého se musíme koncentrovat, zejména v Pardubicích hrál proti nám výborně, nedokázali jsme ho ubránit," zmínil Matěj Burda Lambovo excenentní představení v zápase, v němž nasbíral velmi ceněný triple-double. "Klíčová bude naše hra na obranné polovině hřiště. Ve středečním pohárovém utkání nám to v obraně fungovalo, i když v určitém úseku třetí čtvrtiny nám Ilirija dala několik trojek, celkově jsme hráli agresivně, s rychlým přechodem do útoku, čímž se budeme chtít prezentovat i proti Ústí," doplnil pardubický rozehrávač.

Je třeba hrát agresivně a koncentrovaně, nabádá kouč Dino Repeša

Ústí je spolu s Nymburkem jediným týmem, který se nám v základní části Kooperativa NBL nepodařilo porazit. Čemu tento fakt připisujete?
"Je pravda, že s Ústím jsme v letošní sezoně prohráli oba dva zápasy, ale je potřeba říct, že nám v nich citelně chyběli dlouzí hráči, zvlášť doma. Ani v jednom utkání nehrál Antonio Vrankovič, jenž se k nám připojil až později, v prvním zápase nebyl k dispozici ani Phil Henry. To se na průběhu i výsledku samozřejmě podepsalo, teď bude naše podkošová rotace mnohem širší."

V čem tkví největší přednost našeho sobotního soupeře?
"Myslím, že ústecký tým má velký útočný talent. Mají pět kvalitních Američanů, všichni jsou útočně talentovaní, a k nim zkušené české hráče Pecku, Faita."

V lednu se nám daří držet na vítězné vlně. Jaké jsou základní předpoklady pro to, abychom uspěli i v sedmém lednovém utkání v řadě?
"Musíme hrát dostatečně agresivně v obraně, protože pokud by tomu tak nebylo, byl by to pro nás velký problém. Je potřeba, abychom byli maximálně koncentrovaní na jednotlivé individuality, stejně jako ve středu proti Iliriji. Rozhodně chceme vyhrát a vrátit soupeři předchozí dvě porážky. Věřím, že tento zápas zvládneme a konečný výsledek pro nás bude příznivý."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti