Upravit stránku
28. 10. 2019

Beksa vs. Ústí


Dva týmy, které mají po pěti odehraných kolech shodnou bilanci tří výher a dvou porážek, na sebe narazí ve středečním šestém pokračování Kooperativa NBL.

6. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice (3/2) vs. Sluneta Ústí n. L. (3/2)
středa 30. 10. v 17:30, SH Dašická

Beksa na konci minulého týdne s přehledem zvládla východočeské derby v Hradci Králové, odkud si odvezla výhru o 21 bodů. Uspěli jsme i bez zraněného pivota Prokopa Slaniny, o jehož případném startu v duelu s Ústím se rozhodne až před jeho začátkem. Sluneta vstoupila do nového ročníku Kooperativa NBL skvěle. V úvodních dvou kolech zvládla napínavá dramata jak v Brně, tak doma s Olomouckem - pokaždé zvítězila až v prodloužení! - a třetí výhru v řadě poté přidala v Hradci Králové. Poslední dvě utkání už však ústeckým basketbalistům nevyšla: v Opavě podlehli vysoko o 24 bodů a v minulém kole museli skousnout překvapivou domácí porážku s USK Praha - byť po třech čtvrtinách byli o 4 body vpředu, nakonec prohráli šestibodovým rozdílem 74:80 (nejvíce bodů Ústí: Houška 23, Šotnar 16, David 11, Svejcar 8, Fait 8...).

Sluneta: tři stálice a americké duo

Tři stálice na ligové scéně - rozehrávač Michal Šotnar a podkošoví hráči Ladislav Pecka s Pavlem Houškou - tvoří základní osu ústecké Slunety. Je proto nasnadě, že když měl pardubický asistent Adam Konvalinka jmenovat soupeřovy klíčové hráče, ani na okamžik nezaváhal. “Ústí se opírá právě o tyto tři hráče. Michal Šotnar, který se dal bleskurychle dokupy po zranění kolene, dává hře myšlenku, pod košem jsou dva pilíře Pecka a Houška. Hlavně Pavel Houška hraje na začátku sezony ve velké formě,” vyzvedl Konvalinka parádní výkony ústecké ikony.

Bráno čistě číselně, bývalý český reprezentant momentálně patří k nejužitečnějším hráčům celé ligy. Ve všech pěti odehraných zápasech nastřílel nejméně 13 bodů, přičemž jeho dosavadním maximem je 24 bodů Olomoucku. Hned dvakrát nasbíral ceněný double-double za dvouciferný počet bodů a doskoků, bez zajímavosti jistě není to, že ve všech pěti duelech se alespoň jednou přesně trefil zpoza tříbodového oblouku a jeho aktuální trojková úspěšnost činí famózních 47,4%!

Eliminace výše zmíněných opěrných mužů Slunety, k nimž je třeba přiřadit i amerického rozehrávače Joshuu Browna (průměry 10,8 bodu + 4,6 asistence) s jeho krajanem, křídelníkem Spencerem Svejcarem (15 bodů + 3 asistence, úspěšnost tříbodové střelby 42,3%), je jednou z podmínek našeho dnešího úspěchu. Není žádných pochyb o tom, že Beksa bude chtít navázat na úspěšně zvládnuté derby v Hradci Králové. “Chtěli bychom potvrdit nikoli výkon, ale vítězství z Hradce,” podotkl Adam Konvalinka. “Na výkonu totiž máme stále co zlepšovat,” naznačil, že navzdory jednoznačnému triumfu o 21 bodů nebyli trenéři úplně spokojeni. “Stále se pereme s koncentrací v průběhu utkání a to, co nás nejvíce trápí, jsou nevynucené ztráty míče. V tom všem se chceme neustále zlepšovat,” dodal asistent kouče Kena Scalabroniho.

Doprovodný program

O přestávce se můžete těšit na ukázkový zápas pardubických basketbalových nadějí, konkrétně týmu BK Pardubice U13. Tento tým obsadil v posledních dvou letech na mistrovstvích České republiky shodně páté místo, pro letošní sezonu je cílem trenérské dvojice František Němec-Vojtěch Nalevanko vylepšení tohoto umístění.

Vstupenky

Vstupenky na utkání se Slunetou není možné zakoupit osobně v hale Dukla, nýbrž pouze online na webu v sekci Vstupenky. V den konání utkání bude pokladna ve Sportovní hale Dašická otevřena od 16:30.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti