Upravit stránku
05. 04. 2019

Beksa vs. Ústí


Poslední domácí utkání v nadstavbové části NBL je tady. Beksa v něm vyzve ústeckou Slunetu, kterou ve všech třech předchozích vzájemných zápasech dokázala porazit.

13. KOLO NADSTAVBY, SKUPINA A1:

BK JIP Pardubice (19/15) vs. Sluneta Ústí n. L. (17/17)
sobota 6. 4. v 18 hodin, SH Dašická

Nadstavbová část Kooperativa NBL kvapí do cíle, do jejího konce zbývají už pouhá dvě kola.

Šest z osmi týmů má stále o co hrát: výjimku tvoří jen suverénně vedoucí Nymburk a ztrácející osmé Brno.

Aktuálně čtvrtá Beksa ví, že se stále může posunout na druhé či třetí místo, ovšem také hrozí propad na pátou příčku. "Víme, že můžeme být druzí až pátí, ale druhé a třetí místo nemáme úplně ve své moci. Když vyhrajeme oba dva zbývající zápasy, musí nám nahrát i výsledky dalších týmů," podotýká pivot Kamil Švrdlík"Pro nás je ale prvořadé se soustředit na naše zápasy, snažit se oba vyhrát a pak uvidíme, na co to bude stačit," jasně naznačil týmové priority.

Navíc je velmi reálné, že na jednoho z obou severočeských soupeřů, s nimiž se utkáme v závěrečných dvou kolech nadstavby, můžeme narazit ve čtvrtfinále play-off. I proto Kamil zdůraznil další motivaci: "Ve zbývajících dvou zápasech půjde i o to, že jak Ústí, tak Děčín můžou být našimi soupeři v play-off a je určitě lepší mít s nimi pozitivní zkušenost ze závěru dlouhodobé části, vědět, že jsme je před play-off porazili," doplnil jeden z osových mužů pardubické sestavy.

V minulém kole oba sobotní soupeři prohráli. Náš tým sice vyhrál nad Nymburkem první poločas 38:37, ovšem třetí čtvrtinu ztratil jedenáctibodovým rozdílem, a byť ještě 3,5 minuty před koncem - za stavu 61:67 - živil naději na vítězství, nakonec prohrál 64:80. Sluneta hrála nesmírně důležitý zápas s Opavou, které v prvním poločase nasázela 48 bodů (!), ovšem po přestávce už jich nastřádala pouhých 30 a nakonec prohrála 78:84 (nejvíce bodů: Houška 15, Martin 14, Fait 11, Svejcar 10…). "Ústí má vyvážený tým, s kvalitními hráči na perimetru i pod košem," říká pardubický kouč Levell Sanders na adresu ústeckého týmu.

"Nelze se zaměřit jen na jednoho hráče, musíme být připraveni dobře bránit všechny hráče, kteří budou v danou chvíli na palubovce, protože Ústí je tým, který může mít klidně pět hráčů v dvouciferných číslech, pokud jde o body. Pro nás to bude opět o čtyřiceti minutách maximálního soustředění a koncentrace," zdůraznil Ell. "Kromě vždy důležitých faktorů, jakými jsou doskok a eliminace ztrát, také nesmíne dát volné střely kvalitním ústeckým střelcům. V minulém utkání s Nymburkem jsme měli opravdu dobré defenzivní minuty, ale potřebujeme takhle odehrát celý zápas. V útoku je potřeba hrát spolu, dobře sdílet míč."

Klíčovými muži Slunety jsou podkošoví hráči.

Týmovým top-skórerem je Pavel Houška, jehož průměry činí 13,9 bodu + 6,1 doskoku (trojky 40,9% - 47/115), velmi zdatně mu sekundují Ladislav Pecka (12,9 bodu + 6,8 doskoku) s Justinem Martinem (10,8 bodu). Bodově se výrazněji prosazují také rozehrávači Michal Šotnar (7,5 bodu + 4,6 asistence) a Jaytornah Wisseh (7,5 bodu + 4 asistence), a křídelník Spencer Svejcar (9,5).

"Sice jsme Ústí v této sezoně třikrát porazili, ale nikdy to nebylo po jednoznačném průběhu," ohlíží se Kamil Švrdlík za předchozími vzájemnými duely. "V domácím zápase jsme si hodně pomohli naší přechodovou fází, kdy jsme byli schopni rychle zaútočit a dát jednoduchý koš jak po doskoku, tak po inkasovaném koši. Rádi bychom na to navázali, ale samozřejmě víme, že Ústí také stále hraje o hodně, aby nespadlo do předkola, takže se musíme připravit na náročný zápas."

Další informace
  • Partner utkání: Dopravní podnik Pardubice, a.s (věnuje ceny do přestávkové soutěže)
  • Divácká soutěž: hlavní cenou je dárkový poukaz na plavbu lodí Arnošt z Pardubic od partnera utkání
  • Poločasové vystoupení: vystoupí taneční pár klubu CTS Perfect Pardubice, účastník nedávného MČR juniorů

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti