Upravit stránku
24. 04. 2018

Beksa vs. Ústí, díl 7.


Už není žádné příště, pouze tady a teď. Středa večer je dnem rozhodnutí. Beksa, nebo Ústí? Kdo ovládne čtvrtfinálový Zápas 7, postoupí do semifinále play-off.

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF, ZÁPAS 7:

BK JIP Pardubice vs. SLUNETA Ústí n. L.
středa 25. 4. v 18 hodin, SH Dašická

Na konci minulého týdne jsme byli v komfortní pozici.

V sérii jsme vedli 3-2 na zápasy a 6,5 minuty před koncem nedělního utkání na severu Čech jsme byli vpředu o 15 bodů.

Sluneta však povstala, do konce základní hrací doby zvládla své manko vymazat a v prodloužení urvala výhru o 1 bod! Díky tomu srovnala stav série na 3-3, tudíž vše rozhodne až poslední možná bitva. "Je potřeba zapomenout na to, co bylo, musíme se co nejlépe připravit na rozhodující zápas. V něm budeme chtít využít výhody domácí palubovky," burcuje pardubický trenér Tomáš Bartošek.

Oba soupeři se v letošní sezoně potkají už podeváté.

Je možné se ještě něčím překvapit, zaskočit, či už bude rozhodovat spíše mentální připravenost? "Sedmý zápas bude hlavně o správném nastavení hlav," odpovídá Bartošek. "Do utkání musíme jít v dobré pohodě, koncentrovaně a sebevědomě," nabádá. "Dají se nějak upravit jedna dvě akce, tak, abychom soupeře překvapili, ale spíš je to o tom, abychom byli schopni předvést konstantní výkon ne 35, ale 40 minut."

Mezi zápasy číslo 6 a 7 jsou pouze dva volné dny. Jak je Beksa vyplnila? "V pondělí byla na programu regenerace, někteří hráči měli individuální trénink. V úterý máme jeden týmový trénink." A ve středu to vypukne. Kdo vyhraje, prodlouží si sezonu - zajistí si další dvě série (semifinále a sérii o konečné umístění), naopak pro poražný tým letošní sezona skončí.

Díky svému umístění po dlouhodobé části si Beksa vybojovala výhodu domácího prostředí v případném rozhodujícím zápase. Ten je teď tady, a s ním i vítaná výhoda vlastní palubovky, s vlastními fanoušky v zádech. "Samozřejmě jsme velmi rádi, že můžeme hrát rozhodující utkání v naší hale. Hala Dašická je specifická v tom, že fanoušci jsou v bezprostředním kontaktu s hráči a ženou nás dopředu. Rozhodně je pro nás obrovskou výhodou, že tenhle zápas hrajeme doma," doplnil Tomáš Bartošek.

Doprovodný program
  • Time-outy vyplní vystoupení cheerleaders IM CHEER Pardubice.
  • O přestávce mezi poločasy vystoupí tanečnice Aerobic centra Pardubice se skladbou Filmový maratón.
  • V diváckých soutěžích (o přestávkách mezi 1. a 2. poločasem a mezi 3. a 4. čtvrtinou) budou hlavními cenami poukázky do McDonald’s Pardubice, medovník od kavárny Nano café a klubové suvenýry.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti