Upravit stránku
18. 04. 2018

Beksa vs. Ústí, díl 5.


Za vyrovnaného stavu 2-2 na zápasy se čtvrtfinálová série mezi Beksou a Ústím vrací zpět do Pardubic. Důležitost pátého utkání, v němž se hraje o mečbol, není třeba zdůrazňovat...

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF, ZÁPAS 5:

BK JIP Pardubice vs. SLUNETA Ústí n. L.
čtvrtek 19. 4. v 18 hodin, SH Dašická

Tenhle zápas bude mít grády, ostatně jako celá čtvrtfinálová série mezi Pardubicemi a Ústím n. L.

Po dvou úvodních duelech v Pardubicích a následných odvetách na severu Čech je průběžný stav série nerozhodný 2-2, tudíž je jasné, že dnes se hraje o postupový mečbol! V dosavadním průběhu série platilo, že lichá utkání ovládli ústečtí basketbalisté, naopak sudá dopadla lépe pro Beksu. Nastal čas to změnit? "Každý ví, že připsat si třetí bod za vyrovnaného stavu 2-2 je velmi důležité. Už to samo o sobě je zásadní motivací před pátým utkáním série, zvlášť když hrajeme doma, před našimi fanoušky, kde chceme předvést co nejlepší výkon," předeslal jeden z pardubických trenérů Tomáš Bartošek.

Top-střelci dosavadního průběhu série

Oba týmy mají ve svém středu shodně 5 mužů, kteří zatím ve čtvrtfinále zapisují v průměru více než 8 bodů na zápas.

Střeleckým lídrem Beksy je Brandon Spearman (průměr v sérii 20,5 bodu), následován Jacksonem Kentem (11,8 bodu), Dušanem Pandulou (9,5 bodu), Kamilem Švrdlíkem (9,3 bodu) a Jiřím Welschem (8,3 bodu). Sluneta se v ofenzivní fázi nejvíce opírá o produkci Ladislava Pecky (14,5 bodu), Donalda Robinsona (12,3 bodu), Davida Šteffela (11,3 bodu), Michala Šotnara (10,5 bodu) a Evana Singletaryho (8,5 bodu).

"Pro nás je velkým pozitivem, že jsme se ve čtvrtém utkání uvolnili v útoku," poukázal Tomáš Bartošek na skutečnost, že zatímco v úvodních třech čtvrtfinálových duelech jsme ani jednou nenastříleli více než 76 bodů (průměr jsme měli pouze 70 bodů na utkání), v zatím posledním Zápase 4 jsme jich vysázeli rovnou 91! V čem se naše ofenzivní hra podle Bartoškova mínění posunula na vyšší úroveň?

"Padly nám střely z dálky, byli jsme úspěšní i ve hře do vnitřního prostoru a konečné skóre tomu odpovídalo. Hned od začátku jsme se také snažili o rychlejší přechod dopředu, což se nám dařilo, dali jsme několik jednoduchých košů z rychlých protiútoků - i po obdrženém koši - a v tom budeme chtít pokračovat i v dalším průběhu série," řekl dále Bartošek.

"Co si naopak musíme pohlídat, to jsou laciné koše Ústí, které často skóruje vniky pod náš koš po akcích 1 na 1. Potřebujeme si v těchto situacích lépe vypomáhat. Další důležitá věc je konstantnost našeho výkonu. Nemůžeme si dovolit výpadky, kdy vedeme například o 8 bodů a poté se propadneme do mínusového skóre. Toho se jistě budeme chtít vyvarovat."

Celý tým bude hodně spoléhat na podporu zaplněného hlediště Sportovní haly Dašická. První dva duely se hrály ve skvělé kulise, nutno dodat, že vynikající atmosféra panovala i v hale SLUNETY. "Věříme, že nás naši fanoušci i tentokrát poženou, že nám dodají hodně energie a my se jim odvděčíme vítězstvím a ziskem třetího bodu," zve Bartošek pardubické fanoušky na možná klíčové utkání série. Vstupenky si můžete zajistit přes internet, odkaz do systému online prodeje zde.

Partner utkání: KYB Chita Manufacturing

Společnost KYB je výrobním závodem Japonských společností a najdete ji jak v USA a v Asii, tak samozřejmě i v Evropě. Společnost sídlí v Chrudimi od roku 2013 a vyrábí pružiny do tlumičů, hydraulické a elektronické zařízení, posilovače řízení, elektroniku pro automobily, výrobní i zemědělská zařízení, letadla, železnice, lodní dopravu, invalidní vozíky. KYB je největším dodavatelem tlumičů do automobilů na světě.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti