Upravit stránku
20. 12. 2022

Beksa vs. USK Praha


14. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK KVIS Pardubice (8/5) vs. USK Praha (4/7)
středa 21. 12. v 17:30 | Sportovní hala Dašická

Navázat na předcházející dvoucifernou výhru nad nebezpečnou Ostravou a vítězstvím pozitivně naladit sebe i své fanoušky na nadcházející vánoční svátky. S tímto přáním vstoupí pardubičtí basketbalisté do posledního domácího duelu v končícím kalendářním roce 2022. Soupeřem nám bude USK Praha, na jehož palubovce jsme v říjnu zapsali - po dvou předcházejících bolestných porážkách v Ostravě a Děčíně - naše premiérové vítězství v letošním ročníku Kooperativa NBL. "První vzájemný zápas v Praze jsme sice vyhráli, ale to není žádný důvod si myslet, že doma to budeme mít jednodušší," důrazně předeslal kouč Dino Repeša, jenž přišel do Pardubic právě z tohoto pražského klubu. "USK hraje dobře, naposledy odehrál velmi kvalitní první poločas proti Ostravě," ohlédl se trenér Beksy za sobotním duelem Sov, které sice ještě v polovině poslední čtvrtiny držely těsné vedení 74:71, ovšem nakonec Nové huti podlehly 85:95 (nejvíce bodů USK: Böhm 29, Pipes 21, Okauru 12, Vyroubal 8, Samoura 7…).

Současná bilance našeho protivníka tedy zní 4 výhry a 7 porážek, což mu v aktuální tabulce NBL stačí na průběžné 9. místo. "Myslím si, že USK měl reálnou šanci mít o jednu dvě výhry víc, než momentálně má," míní Dino Repeša, jenž charakterizuje našeho nejbližšího soka následovně: "Jedná se o bojovný tým, který hraje rychle, s velkou energií, také je velmi aktivní na útočném doskoku. Klíčoví jsou pro něj dva extrémně talentovaní guardi Okauru a Pipes, kteří mohou dát každému týmu 20-30 bodů," upozorňuje pardubický kouč na americké tahouny hostů.

Shawn Pipes průměrně zapisuje rovných 21 bodů na zápas (trojky 35,1% - 26/74), Michael Okauru přidává 17,3 bodu, třetím dvouciferným střelcem Pražanů je pivot David Böhm (12,8 bodu + 8,7 doskoku, trojky 38,8% - 26/67).

Beksa by měla nastoupit v téměř kompletní sestavě. Klíčoví muži Petr Šafarčík s Robertem Rikićem, kteří před týdnem nuceně pauzírovali vinou zdravotních problémů v závěrečném utkání základní fáze Alpe Adria Cupu proti Dabrowé Gorniczi, již budou trenérům k dispozici, a tak mimo hru zůstane pouze Adam Lukeš, jehož čeká rehabilitace po dlouhodobějším zranění ruky. "Půjde o poslední zápas před vánočními svátky a my jej určitě chceme zvládnout vítězně, zvlášť doma. Navíc, když nás po pauze čekají tři venkovní utkání v řadě, která budou také velmi těžká," zmínil Dino Repeša jasný cíl svého týmu pro utkání s USK Praha.

Beksa se zapojuje do projektu Bez faulu!

Už popáté v rámci charitativní akce „Bez faulu” spojují síly elitní soutěže mužů Kooperativa NBL, jejích klubů, fanoušků i klíčových partnerů s Kontem Bariéry a Českou televizí, aby se podařilo vygenerovat maximum prostředků, tentokrát na odlehčený vozík pro vášnivou sportovkyni a už čtyři roky i basketbalistku Janu Hanovou, pocházející z Havířova.

Ta byla zvyklá na aktivní způsob života naplněný sportem, ale jednoho rána se probudila s bolestí v zádech. Nemohla se postavit na nohy a po dlouhých peripetiích si vyslechla diagnózu akutního výhřezu ploténky. Po nevydařené operaci páteře je už 14 roků upoutána na vozík. Přesto žije naplněný a aktivní život, mimo jiné hraje za oddíl Pražských jezdců basketbal na vozíku. "Basket mě hrozně baví. Chtěla jsem zkusit něco nového a naprosto mě to uchvátilo," uvedla Jana Hanová.

Pardubický klub se v letošní sezoně zapojuje do tohoto unikátního projektu právě v utkání s USK Praha. Připojit se můžete i vy, fanoušci, a to zasláním dárcovské zprávy na číslo 87777 ve tvarech, které jsou uvedeny v infoboxu. Děkujeme všem, kdo pomáháte s námi!

"Musíme se USK vyrovnat v agresivitě a v rychlosti," říká rozehrávač Petr Šafarčík

Peco, o víkendu jsme nehráli, čili od posledního ostrého zápasu jsme měli v tomto období nezvykle dlouhou, týdenní pauzu. Přišla nám vhod a k čemu jsme ji využili?
"Musím říct, že tato týdenní zápasová pauza nám určitě přišla vhod. Využili jsme ji především k doléčení nějakých šrámů, které jsme v kádru měli a stále máme. Přesto věřím, že na dnešní utkání budeme připraveni v rámci možností všichni, protože na USK to bude potřeba."

Jaký soupeř nás čeká, na jaký styl basketbalu se musíme připravit?
"Opírají se o cizince, stejně jako tomu bylo v minulé sezoně, plus v poslední době hraje výborně i David Böhm. Co se týče stylu hry, hrají agresivně, rychle, takže my budeme potřebovat, abychom byli všichni v co nejlepší pohodě a dokázali se jim v rychlosti a v agresivitě minimálně vyrovnat. Právě takhle totiž chceme hrát i my, a když dokážeme hráče USK v těchto zmíněných aspektech předčít, věřím tomu, že zakončíme předvánoční část sezony vítězně."

Čímž bychom dali krásný předvánoční dárek nejen sobě, ale také všem pardubickým fanouškům…
"Rádi bychom udělali našim fanouškům před vánočními svátky radost a dali jim naší výhrou předvánoční dárek. Věřím, že nás fanoušci v hale vybičují k co nejlepšímu výkonu, jako vždy, a tento zápas bude příjemným rozloučením před vánočními svátky."

Navštivte Fan-shop Beksy ve Sportovní hale Dašická

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti