Upravit stránku
05. 12. 2020

Beksa vs. USK Praha


První domácí utkání po reprezentační pauze pardubičtí basketbalisté zvládli, nyní je však čeká podstatně těžší protivník, kterým USK Praha bezpochyby je.

12. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice (5/6) vs. USK Praha (6/4)
sobota 5. 12. v 18:40, Sportovní hala Dašická

Povedlo se. Po dvoutýdenní reprezentační přestávce Beksa zvládla čtvrteční zápas s Ostravou vítězně a zapsala svoji pátou ligovou výhru v sezoně. V sobotním utkání s USK tak může vyrovnat bilanci výher a porážek na 6/6 - pokud uspěje. "Do sobotního zápasu bychom si měli přenést naši obranu a doskok z druhé části čtvrtečního utkání s Ostravou, abychom hráče USK nenechali skórovat z druhých nebo třetích šancí," podotkl rozehrávač T. J. Dunans. "Hodně pozitivní bylo i to, jak jsme v útoku sdíleli míč, to bude důležité i v dalších zápasech.” Co jediný Američan v pardubickém dresu řekl směrem k nejbližšímu soupeři? "Fakt, že USK je v tabulce nahoře, je jedna věc, ale já si myslím, že my se musíme zajímat jen o naši hru, o naši obranu, o náš doskok. Když se na to budeme soustředit a budeme hrát tak, jak chceme, věřím, že toto utkání zvládneme."

Jednoznačným lídrem Pražanů je reprezentační rozehrávač Ondřej Sehnal. Ve vzájemném duelu v 1. kole, který jsme v Praze ovládli naprosto suverénně o 30 bodů, proměnil jedinou z deseti střel z pole a nastřádal pouhé 3 body, jenže pak se rozjel a aktuálně patří s průměrem bezmála 18 bodů na zápas k nejlepším střelcům celé ligy. K tomu rozdává svým spoluhráčům nůše asistencí (10 na zápas!). "Sehnal je kvalitní hráč. Musíme hrát hodně týmovou obranu a nechat skórovat spíše jiné hráče, nenechat ho, aby se dostal do pohody. Je důležité, abychom ho nenechali hrát a rozdávat míče tak, jak chce," doplnil T. J. Dunans.

Dalšími ústředními postavami USK jsou 219 cm vysoký pivot Robert Rikič (průměry 15,8 bodu + 7,8 doskoku), zkušený křídelník Michal Mareš (13 bodů), rozehrávač Patrick Samoura (10,5 bodu) či křídelník Jan Štěrba (9,9 bodu, trojky 432% - 16/37).

Beksa ani tentokrát nenastoupí kompletní, scházet budou křídelník David Škranc a podkošový hráč Jakub Merešš.

3 otázky pro asistenta trenéra Adama Konvalinku

Hrajeme dva domácí zápasy rychle po sobě. Co ze čtvrtečního vítězného utkání s Opavou bychom si chtěli přenést do sobotního střetnutí s USK Praha?
"Hlavně doufám, že ne první a poslední čtvrtinu, protože na to se moc nedalo koukat… Věřím, že na USK vlítneme tak, jako jsme šli do druhé čtvrtiny s Ostravou: agresivně, s velkou energií. Hrát s balónem, diktovat tempo, to by mělo na USK platit. Stoprocentně musíme zlepšit doskok, protože s ním jsme měli trošku trable, soupeř z toho měl strašně moc jednoduchých zakončení."

První vzájemný zápas na Folimance jsme měli celou dobu pod kontrolou a z hlavního města jsme si odvezli výhru o 30 bodů, nicméně od té doby USK ušel velký kus cesty, že?
"Přesně tak, od té doby uteklo hodně vody. Síla USK je momentálně úplně na jiné úrovni. I když  teď zapsali 2 prohry v řadě (v Brně a v Opavě - pozn. aut.), pořád si myslím, že mají velkou kvalitu. Přišel nový pivot Robert Rikič, který spolu se Sehnalem tvoří skvělou dvojici."

Zastavme se právě u rozehrávače Ondřeje Sehnala, jenž hraje skvělou sezonu. Jak jej budeme chtít eliminovat?
"Samozřejmě se budeme snažit udělat mu celý zápas nepříjemný, vyvést ho z míry. Člověk si nemůže myslet, že ho ubráníme na nulu, ale půjde o to, udržet ho v nějaké snesitelné hranici. Nesmíme ho nechat, aby jednoduše tvořil hru, rozdával míče a dělal své spoluhráče lepšími."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti