Upravit stránku
20. 10. 2017

Beksa vs. USK Praha


USK Praha, vedený ligovým top-skórerem Quentinem Petersonem, je dalším soupeřem Beksy v základní části Kooperativa NBL.

KOOPERATIVA NBL, 5. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI:

BK JIP Pardubice (1/1) vs. USK Praha (2/1)
sobota 21. 10. v 17 hodin, SH Dašická

Na začátku tohoto týdne Beksa znovu po kratší pauze naskočila zpět do kolotoče Kooperativa NBL, ovšem pondělní duel 4. kola nezvládla podle vlastních představ: v krajském derby ve Svitavách podlehla Turům  po dramatické koncovce 64:66, tudíž momentálně má vyrovnanou bilanci výher a porážek 1/1.

Pražané zatím odehráli tři utkání, přičemž ve středeční dohrávce 4. kola poprvé prohráli.

Ve všech třech předchozích zápasech měli hráči USK výhodu domácího prostředí. V premiéře proti Olomoucku (83:67) i poté proti Děčínu (82:74) ji využili, ovšem uprostřed tohoto týdne nestačili na Opavu (70:88, nejvíce bodů: Peterson 25, Křivánek 15, Sehnal 7...).

Nejlepšími střelci USK v dosavadním průběhu sezony jsou rozehrávači Quentin Peterson (průměry 25,3 bodu + 8,3 doskoku + 5 asistencí) a Jan Křivánek (13,7 bodu), křídelník Michal Mareš zapisuje 12,3 bodu a finský podkošový hráč Alexander Madsen střádá 8,3 bodu + 7 doskoků.

Novou posilu sov, třiadvacetiletého Quentina Petersona, zatím žádná obrana nezastavila. Postupně vysázel 22, 29 a 25 bodů (!!), při 60% střelbě dvoubodových pokusů a 77% šestkách.

Otazník nad Martinem

Pardubičtí trenéři Levell Sanders s Tomášem Bartoškem nemají k dispozici kompletní tým. Kromě dlouhodobě zraněného Davida Škrance totiž netrénuje ani Scott Martin, jenž se zranil ve Svitavách a jeho start v nejbližších duelech je vážně ohrožen.

Další informace

Ve Fan shopu můžete kromě tradičních suvenýrů s identitou BK JIP Pardubice zakoupit i jednu nevšední novinku: směsi ořechů a sušeného ovoce, sestavené přímo hráči Beksy. “Navazujeme tak na loňskou edici kořenících směsí, které sestavovali přímo naši hráči,” podotkl René Peška, PR manažer klubu.

“Ve spolupráci s e-shopem Obchod Oliver vybraní hráči sestaví ze svých oblíbených ingrediencí speciální směsi, které si fanoušci mohou zakoupit a rovnou na místě ochutnat.” Prvním basketbalistou, který sestavil svou oblíbenou směs, je rozehrávač Viktor Půlpán, každý další měsíc vznikne nové balení. Cena každé směsi činí 45 Kč, přičemž 10 Kč z každé prodané směsi bude poukázáno na projekt klubu Sportovní hry s basketbalem, pro děti z mateřských škol.

Doprovodný program

Time-outy zpestří vystoupení cheerleaders IM CHEER Pardubice. O přestávce mezi 1. a 2. poločasem se představí tanečnice Pohybového studia Hroch Pardubice s vystoupením nazvaným Confident. Choreografkami jsou Sylvie Šlesingerová a Aneta Krámová, vystupující slečny jsou mistryněmi Evropy 2017. V divácké soutěži bude hlavní cenou medovník od kavárny Nano café.

Tomáš Bartošek: Chceme se vrátit k rychlé hře

Vyjít z kvalitní defenzívy, ale k ní přidat nadstavbu v podobě rychlé přechodové fáze z obrany do útoku. To je podle pardubického trenéra Tomáše Bartoška recept k úspěchu v utkání 5. kola základní části Kooperativa NBL proti USK Praha. “Rádi bychom se vrátili k jednoduché a rychlé hře, jakou jsme předváděli v přípravě,” podotkl Tomáš Bartošek před dnešním duelem.

Po neúspěšném závěru kvalifikace FIBA Europe Cupu jsme nezvládli ani ligové derby ve Svitavách. Očekáváte, že tým zareaguje v nejbližším utkání co nejlepším výkonem?
“Samozřejmě. My neskrýváme, že chceme hrát o co nejvyšší příčky, takže každá porážka, každý nepovedený výkon, nás všechny mrzí. Rádi bychom to napravili hned při nejbližší příležitosti, tím spíš, když hrajeme před našimi fanoušky.”

Zatím nedáváme moc bodů, v posledních dvou utkáních jen 66 a 62. Na čem nyní nejvíce pracujeme, aby se naše hra na útočné polovině zlepšila a zvýšili jsme útočnou produkci?
“V našem případě od začátku sezony platí, že se snažíme více soustředit na naši souhru, na náš herní projev, než na skauting soupeře. Ten je samozřejmě také důležitý a věnujeme mu pozornost, ale primárně se koncentrujeme sami na sebe. Konkrétně v útoku jde nejvíce o to, abychom dodržovali správné rozestavení, načasování pohybů hráčů v jednotlivých útočných systémech, ale hlavně musíme zrychlit přechod dopředu. V přípravě, na dvou turnajích v Polsku, jsme hráli jednoduše, rychle dopředu, a dávali jsme hodně bodů. V posledních týdnech, jak jsme do tréninku přidávali více taktiky, jsme od toho upustili a spíše se soustředili na postupný útok. Rádi bychom se vrátili i k jednoduché a rychlé hře, a teprve poté využívali akce v postupném útoku.”

USK hodně obměnil svůj tým, má jiné klíčové hráče: odešli mimo jiné rozehrávač Lukáš Feštr, dřívější top-skórer Jaromír Bohačík a ústřední pivot Mladen Primorac. Nakolik se tyto změny projevují v úvodu sezony na způsobu hry Pražanů?
“Změnili i trenéra, což se projevuje v tom, že v útoku mají hráči USK více svobody než v minulých sezonách. Napomáhá tomu i individuální schopnost Quentina Petersona, který je velmi dobrý v individuálních činnostech a svou hrou otevírá prostor pro ostatní hráče. Ve zkratce bych řekl, že projev USK není tak svázaný jako dříve. Co je stále stejné, že se snaží hrát velmi rychle dopředu.”

Zmínil jste klíčového muže USK, jímž se stává Quentin Peterson. Stejně jako Dominez Burnett nastupuje na pozici 2, jak byste je porovnal a těšíte se na jejich vzájemný souboj?
“Když porovnám oba dva hráče, Dominez je o něco vyšší a silovější, Peterson je oproti němu atletičtější. Oba dva jsou klasičtí skóreři, kteří mají velký tah na koš, zdobí je i velké sebevědomí. Přirovnal bych tento jejich souboj k fotbalové klasice Ronaldo - Messi. Pro své týmy jsou to klíčoví hráči, strhávají na sebe pozornost soupeřových obran, diváků… Takovéto souboje lákají diváky, baví je, a myslím si, že i v tomto případě je na co se těšit.

Jaké faktory budou určující pro příznivý vývoj a výsledek utkání?
“Musíme začít od obrany. Je jasné, že je potřeba co nejlépe pokrýt klíčové hráče soupeře Petersona a Madsena, kteří jsou bodovými lídry USK. V první řadě se ale musíme soustředit na naši hru. Na zmíněný rychlý přechod z obranné na útočnou polovinuhřiště, na stavění dobrých clon, na dobrou komunikaci v obraně… Když budeme plnit vše, co máme, projeví se to i na výsledku.”

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti