Upravit stránku
12. 11. 2019

Beksa vs. Svitavy


První domácí derby v letošní sezoně je tady! Beksa vyzve ve středu v podvečer svitavské Tury, které v případě úspěchu dorovná na počtu šesti vítězství.

9. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice (5/3) vs. DEKSTONE Tuři Svitavy (6/3)
středa 13. 11. v 17:30, SH Dašická

Třízápasová ligová vítězná šňůra Beksy bohužel skončila o víkendu ve Slezsku.

Sobotní utkání v Opavě - z naší strany bohužel velice nepovedené - podle očekávání nezůstalo u trenérů bez odezvy. “Pouštěli jsme si některé úseky z tohoto zápasu na videu. Bavili jsme se s hráči o tom, co dostat a co vrátit do naší hry, a co z ní naopak odstranit,” podotkl asistent trenéra Adam Konvalinka. “Potýkáme se hlavně s tím, že máme málo pohybu na útočné polovině hřiště a malou aktivitou a agresivitu v obraně,” řekl dále Scalabroniho asistent, jenž záhy obrátit pozornost k nadcházejícímu derby s Tury. “Rádi bychom se v něm vrátili k agresivní obraně a k rychlé, jednoduché hře na útočné polovině hřiště.”

Tuři v dosavadním průběhu Kooperativa NBL třikrát prohráli, leč dvakrát s Nymburkem (s lídrem tabulky si předehráli utkání 13. kola), ve zbývajících zápasech činí jejich bilance výtečných 6/1. “Svitavy se jednoznačně řadí mezi top týmy celé ligy. Opírají se o zkušené Marka se Slezákem, které na perimetru vhodně doplňují špatně čitelní Američané Crandall a O’Brien, v podkošovém prostoru stojí za zmínku reprezentant Puršl, mladý Kovář a třetí američan Dodd,” vyjmenoval Konvalinka soupeřovy opěrné hráče. “Hosté se vyznačují velmi rychlou přechodovou fází, nemají problém se skórováním,” vypozoroval z předchozích duelů.

Abychom v derby uspěli, což rozhodně chceme, je nasnadě, že musíme náš výkon výrazně pozvednout. “Pro nás bude nesmírně důležité ukázat druhou tvář oproti předchozímu utkání v Opavě, kde jsme nepředvedli vlastně vůbec nic,” souhlasně přikývl Adam Konvalinka. “Hrajeme doma, před našimi fanoušky, a to je hlavní důvod, proč chceme urvat vítězství.”

O nutnosti podat mnohem lepší výkon než v Opavě hovořil i pivot Prokop Slanina.

"Dokážeme zahrát zápasy, kdy se nám daří, kdy hrajeme týmově, neděláme zbytečné ztráty atd., a pak na druhou stranu zahrajeme zápas, kdy neděláme to, co si říkáme, máme přes 20 ztrát...," ohlíží se Proky za minulými týdny. Proč jsou v naší hře tak značné výkyvy? "Nevím úplně přesně, čím to je, ale řekl bych, že potřebujeme zlepšit koncentraci. Jde o to, aby všech pět hráčů, kteří jsou zrovna na hřišti, hrálo s plnou koncentrací a aby to platilo celých 40 minut. V některých zápasech jsme dělali až zbytečně moc hloupých chyb, to potřebujeme odstranit," nabádá před středečním derby.

Další informace
  • Vstupenky můžete zakoupit přes internet zde, nebo v den utkání u pokladny v SH Dašická
  • Přestávkové vystoupení Aerobic centra Pardubice, název: Pavoučí taneček
  • Komentovaný livestream klubové televize BeksaTV začne v 17:20

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti