Upravit stránku
15. 05. 2018

Beksa vs. Svitavy, díl 1.


Dva poražení semifinalisté na sebe narazí v krátké sérii o 3. místo. První derby mezi Beksou a svitavskými Tury je na programu již ve středu v Pardubicích.

PLAY-OFF, O 3. MÍSTO, ZÁPAS 1:

BK JIP Pardubice vs. DEKSTONE Tuři Svitavy
středa 16. 5. v 18:15, SH Dašická

Jaká byla dosavadní cesta obou soupeřů letošním play-off?

Svitavští basketbalisté do něj vstoupili z 5. místa a ve čtvrtfinále vyřadili čtvrtý Děčín poměrem 4-2 na zápasy. V semifinálové sérii narazili na nejtěžšího možného protivníka, mnohonásobné české šampióny ČEZ Basketball Nymburk, kterému podlehli 0-4. Po zisku 3. místa v Českém poháru nyní budou usilovat o historicky první medaili v Kooperativa Národní basketbalové lize.

Beksa snila o postupu do finále, ovšem po dramatické čtvrtfinálové sérii s Ústím n. L. (4-3 na zápasy) bohužel v semifinále nestačila na Opavu. Po úvodních dvou domácích porážkách sice dokázala jednou uspět ve Slezsku a v domácím Zápase 5 vedla na začátku druhého poločasu až o 18 bodů, ovšem v napínavé koncovce zmrazil našlapanou Sportovní halu Dašická vítěznou trefou Radim Klečka (konečný stav série 1-4 na zápasy). “Všichni jsme samozřejmě velmi zklamaní, ale teď v sobě musíme najít energii a vyhrát poslední dva zápasy sezony,” burcuje jeden z trenérů Tomáš Bartošek.

Jaký měl tým režim po nevydařené semifinálové sérii a jak vy, trenéři, působíte na hráče s ohledem na závěrečnou minisérii o 3. místo?
”Po skončení semifinálové série měl tým dva volné dny. Ještě ve čtvrtek, krátce po posledním domácím semifinálovém utkání s Opavou, měl Ell Sanders k týmu řeč, v tom smyslu, že sezona stále neskončila. Samozřejmě, všichni jsme byli hodně zklamaní, že se nám nepodařilo postoupit do finále, ale teď je potřeba najít vnitřní sílu a odhodlání uspět v nadcházející sérii o 3. místo. Po skončení semifinále si hráči fyzicky i psychicky odpočinuli, od neděle znovu trénujeme a připravujeme se na poslední sérii, v níž je naším cílem připsat si dvě vítězství.”

Dodává sérii o broznové medaile na atraktivitě, že se jedná o derby?
“Samozřejmě ano. V posledních dvou sezonách - poté, co Svitavy hodně posílily svůj tým a mají vyšší ambice - jsou tyto vzájemné zápasy mnohem atraktivnější. Jak už zaznělo, my jsme velmi zklamaní z vypadnutí v semifinále, ale teď dáme veškerou energii do série o 3. místo. Myslím, že pro východočeský basketbal a jeho fanoušky je to zajímavé završení letošní sezony.”

Co lze očekávat od zahajovacího utkání, jaké aspekty jej můžou rozhodnout?
“Svitavy hrají hodně organizovanou hru na obou polovinách hřiště. Snaží se o rychlý přechod dopředu, pro což mají vhodné typy hráčů, takže to budeme muset zastavit, plus je třeba si dát velký pozor na jejich útočný doskok. My v každém případě musíme začít od obrany, nedovolit soupeřům skórovat jednoduché koše, v útoku bude potřeba dobře číst hru: kdy je možné zakončit z rychlého protiútoku, kdy je naopak lepší sehrát nacvičenou akci v postupném útoku.”

Doprovodný program

Time-outy vyplní vystoupení cheerleaders IM CHEER Pardubice. V diváckých soutěžích budou hlavními cenami vstupenky do Aquacentra Pardubice, medovník od kavárny Nano café a klubové suvenýry.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti