Upravit stránku
02. 01. 2018

Beksa vs. Svitavy


První zápas nového roku a hned prestižní derby! Beksa vyzve ve své hale svitavské Tury, lze očekávat parádní basketbal v parádní divácké kulise.

15. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice (10/4) vs. DEKSTONE Tuři Svitavy (8/6)
středa 3. 1. v 18 hodin, SH Dašická
 

Komentovaný přímý přenos klubové televize BeksaTV začne předzápasovým programem v 17:50:Vysílání sledujte zde.
Online statistiky jsou k dispozici na webu České basketbalové federace:Statistiky sledujte zde.

Beksa vstupuje do nového roku 2018 z 2. místa v průběžné tabulce, Tuři jsou na 4. příčce!

Na derby snad nemůže být lepší pozvánky. "Každý ví, že se jedná o regulérní derby, což mluví samo za sebe," předesílá trenér Tomáš Bartošek. "Navíc my samozřejmě víme, že Svitavám máme co vracet," vzpomněl těsnou porážku 64:66 ze svitavské palubovky.

Šlo o jeden ze tří velmi těsných neúspěchů Beksy v dosavadním průběhu NBL. Ano, pardubičtí basketbalisté prohráli čtyři utkání, z toho tři rozdílem jednoho či dvou bodů! V říjnové řežbě ve Svitavách zářil Garret Kerr, autor 17 bodů a 13 doskoků! Po tomto utkání vypadl na dlouhých 6 týdnů ze hry, ovšem na konci listopadu se vrátil a s ním v sestavě DEKSTONE vyhrál 4 z pěti zápasů!!

Dva bodoví lídři Turů

Top-skórerem našeho nejbližšího soupeře je právě Garret Kerr. Po svém uzdravení pomohl svému týmu skolit mj. Děčín a Opavu, té na konci prosince vysázel 24 bodů a doskočil 16 míčů!! "S ním v sestavě jsou Svitavy mnohem silnější," podotkl Bartošek na adresu hráče, jenž se momentálně pyšní double-double průměry 15,1 bodu + 11 doskoků.

Druhým hráčem, který si udržuje vysoký standard, je křídelník Pavel Slezák. Jen ve třech ze 14 odehraných utkání nenastřádal dvouciferný počet bodů, tradičně skvěle pálí zpoza tříbodového oblouku (44% - 33/75) a jeho aktuální průměr zní 14,6 bodu.

Kdo další patří k osovým mužům družiny kouče Lubomíra Růžičky?

Na perimetru velezkušení rozehrávači Bryan Smithson (11,1 bodu) s Romanem Markem (8,3 bodu + 5,9 asistence) a křídelníkem Lubošem Striou (4,5 bodu), pod košem neméně ostřílené duo Jiří Jelínek (9,4 bodu)-Brett Roseboro (9,3 bodu), hodně herního prostoru dostává i talentovaný Šimon Puršl (6,4 bodu).

Beksa téměř kompletní

Náš tým půjde na Tury téměř v kompletní sestavě, nadále schází jen křídelník David Škranc, jenž se po Novém roce začne pozvolna zapojovat do týmových tréninků. "Po Vánocích se v trénincích soustředíme především na lepší souhru na útočné polovině hřiště, abychom byli ještě efektivnější, dále stále pracujeme na komunikaci na obranné polovině," podotkl trenér Bartošek.

Poslední zápas kalendářního roku 2017 jsme zvládli, z Ostravy jsme přivezli výhru 92:87. Vstoupíme vítězně i do nového roku 2018? Přijďte podpořit svůj tým do Sportovní haly Dašická, vstupenky jsou k dispozici na internetu.

Doprovodný program

Time-outy vyplní cheerleaders IM CHEER Pardubice, o přestávce vystoupí dívky z Aerobic centra Pardubice (název vystoupení: Ples v opeře). V divácké soutěži bude hlavní cenou dárkový voucher v hodnotě 1700 Kč od partnera utkání - spol. Bicom Terapie, dále budou ve hře vstupenky na projekt Hrajeme spolu za Pardubice IV, medovník od kavárny Nano café a nástěnný kalendář BK Pardubice pro rok 2018.

Tomáš Bartošek: Musíme se vyvarovat hluchých míst

Jak se posunula hra Svitav v porovnání se startem sezony?
“Zmínil bych skutečnost, že po měsíc a půl trvající pauze se jim na konci listopadu vrátil do sestavy uzdravený Garret Kerr, což je jejich klíčový hráč, s ním jsou opět silnější. Tým si sedl, má velmi dobrou fazónu, což potvrdil i dosaženými výsledky v posledních zápasech minulého roku, kdy porazil velmi silné týmy Děčína a Opavy. Ve stručnosti bych řekl, že Tuři jsou nyní více sehraní.”

Co bude naší hlavní motivací v prvním zápase kalendářního roku 2018?
“Každý ví, že se jedná o regulérní derby, což mluví samo za sebe. Navíc my samozřejmě víme, že Svitavám máme co vracet. Pokud tento zápas zvládneme, hodně si pomůžeme v upevnění druhého místa a ke klidnému postupu do skupiny A1 v nadstavbové části.”

Jaké faktory byste označil za klíčové pro příznivý vývoj utkání?
“Musíme se vyvarovat hluchých míst. V posledních zápasech roku 2017 se nám stávalo, že jsme vedli o 8-10 bodů a tenhle náskok jsme lehce ztratili. Musíme hrát absolutně konzistentně. Všechno bude vycházet z obrany, z dobré týmové obrany, včetně výpomocí, komunikace, odstavování hráčů. Zdůraznil bych ještě nutnost být silní ve hře 1 na 1.”

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti