Upravit stránku
10. 04. 2018

Beksa vs. Sluneta, díl 1.


Je to tady! Play-off 2018. Víc netřeba dodávat... Beksa, druhý tým po dlouhodobé části NBL, vyzve ve čtvrtfinálové sérii Ústí nad Labem. Začínáme už ve středu!

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF, ZÁPAS 1:

BK JIP Pardubice vs. SLUNETA Ústí n. L.
středa 11. 4. v 18 hodin, SH Dašická

Se stejným soupeřem, proti němuž zahajovali letošní ročník Kooperativa NBL, se pardubičtí basketbalisté utkají na startu play-off 2018. Na začátku října minulého roku, v 1. kole základní části, se pro Beksu i pro Slunetu jednalo o premiérové utkání nové ligové sezony, po šesti měsících spolu rozehrají čtvrtfinálovou sérii, hranou na čtyři vítězné zápasy.

Stejně jako loni, i tentokrát JIP vstupuje do vyřazovací fáze z 2. místa po dlouhodobé části, navíc s podobnou bilancí výher a porážek (loni 24/8, letos 23/9). Ústečtí obsadili po základní části 7. místo (bilance 11/11, stejně jako 6. Olomoucko) a tuto pozici si udrželi i v nadstavbě, když ve skupině A2 ovládli 7 z deseti duelů. Finální bilance Slunety zní 18/14.

"Budeme chtít do letošního play-off vstoupit stejně jako do toho loňského," připomněl trenér Tomáš Bartošek loňské čtvrtfinále se svitavskými Tury, jehož start se Bekse povedl. "Musí být znát, že my jsme doma, že jdeme do play-off po odehrání deseti velmi kvalitních zápasů ve skupině A1, které se hrály ve vysokém tempu. To by měla být naše hravní zbraň: my už jsme zvyklí hrát v módu a tempu play-off."

Rozhovor s Tomášem Bartoškem čtěte zde: Musí být znát, že my jsme doma!

Jak si vedli oba soupeři v závěru nadstavbové části?

Oba zapsali vítěznou sérii, v případě Beksy pětizápasovou, Severočeši zvítězili v posledních třech duelech. Naposledy uspěli v Jindřichově Hradci 90:98 (nejvíce bodů: Robinson 22, Pecka 19, Singletary 14…), zatímco Beksa triumfovala v Děčíně. O několik dnů dříve navíc jako první v letošním ročníku NBL získala cenný skalp dosud suverénních nymburských lídrů. "Konec skupiny A1 se nám vydařil," podotkl pivot Kamil Švrdlík, ovšem ihned dodal: "Už se díváme dopředu a těšíme se na zápasy v play-off."

Rozhovory s Kamilem Švrdlíkem a Viktorem Půlpánem čtěte zde: Kamil a Pulpy před startem.

Kteří hráči patří mezi stěžejní muže Slunety?

Na perimetru jsou to rozehrávači Evan Singletary (11,7 bodu), Michal Šotnar (5,8 bodu + 4 asistence) a Donald Robinson (15,5 bodu), křídelník Spencer Svejcar (7,4 bodu) a pod košem týmový top-skórer Ladislav Pecka (15,6 bodu + 7,8 doskoku), Gene Teaque (8,7 bodu), David Šteffel (7,8 bodu) a Stanislav Votroubek (4,6 bodu, trojky 46,3%).

Beksa odehraje letošní play-off bez křídelníka Davida Škrance a bez podkošového hráče Scotta Martina, jenž kvůli zranění již odcestoval do USA. Ostatní hráči jsou připraveni a plni odhodlání. "Hodně se těšíme," přikývl Kamil Švrdlík.

Doprovodný program

Time-outy vyplní vystoupení cheerleaders IM CHEER Pardubice. O přestávkách vystoupí taneční skupina Alfafitness Pardubice se skladbou nazvanou Skotsko (středa) a Pohybové studio Hroch se skladbou nazvanou Wakan Tanka (čtvrtek). V diváckých soutěžích budou hlavními cenami medovník od kavárny Nano café, vstupenky do Aquacentra Pardubice a klubové suvenýry.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti